Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha nem vagyok terhes, akkor...

Ha nem vagyok terhes, akkor miért nem jön meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit aggódom mert késik a menstruációm, és hát nem szokása.

Legutóbb februárban volram a párommal, márciusban volt menstruációm, de most késik és még elő jele sincsen.

Nem védekezünk a párommal, de nem élvez belém, plussz prosztata gyulladása miatt nincs elő válladéka:).

Pajzsmirigy alulműködésem van születésem óta.



ápr. 16. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy "nem élvez belém", egészen simán lehetsz terhes. Csinálj tesztet.
ápr. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Csinálj tesztet a biztonság kedvéért, mivel nem védekeztek, lehetsz terhes.


Mindenkinek van egy első, amikor késik, szóval erre nem érdemes alapozni, hogy neked sosem szokott, nem vagyunk robotok. Egy megszokott például 29 napos ciklus is lehet néha 27, vagy 31. Sőt, néha ki is maradhat teljesen, évi egy kimaradás még nem kóros eset. Késhet ezer ok miatt, betegség, gyógyszerek, stressz stb.


Pajzsmirigy értékeid rendben be van állítva, szeded rá a gyógyszert, szelént stb.?

ápr. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Csak a gyógyszerem szedem minden reggel, 3-4 hónapja volt vérvételem utoljára, de azt mondták majd májusba vesznek vért újra (Hollandiában lakom).

De nem gondolom hogy terhes lennék, ugyanis márciusban menstruáltam rendesen, mi pedog feb 18.-án voltunk egyutt utoljara talan 16.-an mert távkapcsolatban vagyunk sajnos.

Most megyek majd haza 24.-én, majd tesztelek otthon :).

ápr. 16. 22:51
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is szokott késni pl: stressz miatt, nàtha miatt. Covidkor 1 teljes hónapot késett a menzeszem és annyira fajtak a melleim, mint PMS miatt sosem, totál bedurrantak a nyirokcsomóim. Szóval igazaból a női nemi ciklus egy elképesztően érzékeny dolog. És azért borul fel néha, mert nem életfontosságú funkció a reprodukció. Bármilyen nagyobb testi zavar van, jó eséllyel a reprodukciótól veszi el az energiát előbb a szervezet, mint mástól. Igen, akkor is, ha csak egy pár hetes megfázás van.

Mivel megjött a menzeszes márciusban, szerintem sem vagy várandós, de érdemes ellőni egy tesztet, sokunkkal megesett már ez a bizonytalanság es máshogy nem fog elmúlni, kivéve, ha megjön

ápr. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
9 hónap múlva megmondom. 😃
ápr. 25. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!