Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Sokat árt a hormonális fogamzá...

Sokat árt a hormonális fogamzásgátlás?

Figyelt kérdés
Idén leszek 19 és komolyan elgondolkodtam a gyógyszeren vagy az ínjetkción. Viszont elég sok elrettentő dolgot láttam és hallottam róla. Többek közt a hízást. Nektek mi ezzel a tapasztalat? Megéri a kényelem érdekében elkezdeni szedni?

ápr. 19. 18:54
 1/4 anonim ***** válasza:
44%
"ínjetkción"... Te szedj bátran fogamzásgátlót. Esetedben több az előnye, mint a mellékhatások kockázata.
ápr. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%

Ez csak menet közben derül ki, rengetegen rosszul viselik a hormonális változásokat, a mellékhatások között gyakori a depreszió, mellfájdalom, libidócsökkenét/megszünés, köztes vérzések sokszor gyakorlatilag folyamatosan és ezek sokkal problémásabbak, mint valamennyi hízás, amit megfelelö étrenddel kontrollálni lehet.

Ha ki akarod próbálni, mindenképpen vizsgáltasd meg magad elötte alaposan, feltétlen tablettával kezdj próbálkozni, az injekció ugyanis nem leállítható, ha komolyabb gondok vannak vele, nem tudod abbahagyni. Ha nálad nem problémás a tabletta, akkor is idöbe telik, mire a neked megfelelöt megtaláljátok, szóval nem kapásból lesz minden rendben.

Emellett feltétlen szükséges, hogy rendesen szedd, minden nap kb azonos idöben, különben nem hat.

Esegleg alternatíva lehet még a hormonális hüvelygyürü, annak jóval kevesebb a mellékhatása, de ugyanannyira biztos szabályosan használvan.


De ezeket mindenképpen meg kell elöre beszélni a nögyógyászoddal.

ápr. 19. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más a tapasztalata.
ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem a hízás a legkevesebb a "mellékhatások" közül, mert azt tudod étrenddel kontrollálni. Nekem nem éri meg, de persze mindenki máshogy ítéli meg.
ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!