Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mikor kezdjem el szedni a...

Mikor kezdjem el szedni a fogamzásgátlót, hogy el tudjam tolni a menstruációm?

Figyelt kérdés

Sajnos befizettem egy csoportos útra augusztus 2-8 között. Most néztem pont ott fog megjönni. A doki azt mondta, hogy vagy félír gesztagén tartalmú tablettát, ami ezt el tolja. Mondjuk ezt sem tudom mikor kell elkezdeni szedni vagy félír fogamzásgátlót, csak progeszteron tartalmút ajánlott a köröm miatt.


Ti melyiket alkalmaznátik. Jelenleg semmilyen hormont nem szedek, de itt muszáj leszek valahogy tolni egy hetet és minél kevesebb kárt akarok és azt sem szeretném, ha a fogamzóképességemet túlzott mértékben befolyásolná.


Szóval Ti mit választanátok és mikor kellene elkezdenem szedni? Sajnos azért kérdezem, mert sosem szedtem és nem vagyok jártas. Köszönöm a segítséget



ápr. 21. 20:01
 1/10 A kérdező kommentje:
*korom
ápr. 21. 20:02
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Semmikor, nem piszkálnék ebbe bele. Rendszerint, ha utazás van bárhova épp menstruálok. Már megszoktam, nem befolyásol semmit.
ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A kérdés nem ez volt. Én mindenképp bele fogok piszkálni. Szóval olyan válaszoljon kérem, aki szedi vagy szedett valamiféle tablettát hasonló okból. Köszönöm
ápr. 21. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
És miért probléma számodra, ha az utazás alatt jön meg?
ápr. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
17%

4. Mi közöd van hozzá????!!!! Semmi.


Kérdező, a gesztagén tablettát 3 nappal a mesi előtt elég elkezdeni. Akkor kell abbahagyni, ha azt szeretnéd, hogy még jöjjön, viszont utána baromi erősen jön meg, erre készülj fel. Ha csak egyszer egy évben élsz ezzel, semmit nem okoz.

ápr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
17%

2. és 4. ti tudtok olvasni egyáltalán ?! Úgy tűnik vissza kellene ülni az iskolapadba, mert NEM. Az ilyeneket, akik nem is a kérdésre válaszolnak, miért nem tiltja a moderátor?!



A fogamzásgátlót a menstruáció első napján kezd el szedni nyaralás előtti hónapban azzal a nappal kezdve, mikor megjön. Egy levél beszedése után pedig nem hagysz szünetet , hanem tovább szeded a második levéllel. De szerintem ilyen szempontból kobb a speciálisan erre adott geszt. tabletta, mert azt nem kell hónapokig szedni.

ápr. 22. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kérdező augusztus még nagyon messze van! Én emiatt a helyedben nem tenném tönkre magam hormonokkal. Sajnos hatalmas kavarodást tud okozni akkor is ha nem szeded csak néhány hónapig... Nekem 25-28 naposak a ciklusaim általában. De nyárra biztos csúszni fog amit most számoltam mert nagy ritkán megjön 21 és 30 napra is. Tehát jelenleg egyáltalán nem lehet kijelenteni hogy nyáron hogy fog alakulni. Tavaly 3 vízparti helyre mentünk nyaralni. Abból 2 esetében sajnos pont menstruáltam. Ez van. Túl lehetett élni. Vettem thisisredy menstruációs bugyit mert sokan dicsérték. És így a nyári meleg sem volt irritáló a betétes bőrömnek.
ápr. 22. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akkor piszkáld, de utána ne gyere ide vinnyogni, hogy jaj pecsételek egész hónapban,nem jön meg és sorolhatnám.


Mrt igen, ezek mind mellékhatások.

ápr. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát a gesztagén tartalmú tabletta mellet az esetek nagy részében tartós szedés esetén egyáltán nincs menzesz. Viszont pont az ezeknek a gyógyszereknek a hátránya, hogy főleg a szedés elején nagyon gyakori az áttöréses, pecsételő meg ilyenolyan vérzés. Tehát azzal tologatni a menzeszt tuti nem fogod kiszámítható módon. Inkább akkor egy adag Norcolut a várható vérzés előtt 5 nappal elkezdve, és addig szeded, amíg tolni akarod. De emellett is simán van, akinek megjön.
ápr. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint a komment elején a csak gesztagén tartalmú fogamzásgátlóra gondoltam, kicsit félreérthető volt.
ápr. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!