Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 4 hétből 2 hétet rosszul...

4 hétből 2 hétet rosszul vagyok a menstruációm miatt. Érdemes lenne fogamzasgatlot feliratni emiatt? 24L

Figyelt kérdés

Az legnagyobb problemam az, hogy soha nem tudom mikor fog megjonni. Megjohet, 20 napra, 18, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27 es van amikor 30 napig sem jon meg.

De ezalatt az ido alatt en vegig rosszul vagyok.

Menstruacio elso es masodik napjan annyira beteg vagyok hogy nem birok felallni.

De ami ezt megelozi az 100x rosszabb. Mielott megjon 2 heten keresztul mar rosszul vagyok.

Szoval emiatt en a 4 hetbol 2 hetet rosszul vagyok.

Mindent probaltam semmi nem segitett.

Arra gondoltam, iratok fel fogamzasgatlot az legalabb annyiban segit, hogy tudom mikor fog megjonni. Rossz otlet ez?

Egyebkent nem elek nemi eletet, mondhatni soha nem is eltem de nem vagyok szuz.

Tul nagy aldozat lenne ez?

De akkor maradjon igy tovabbra is hogy 2 hetig rosszul vagyok amiatt mert megfog jonni ha meg megjon 2 napig szenvedek?

Ez nem normalis.


ápr. 23. 20:56
 1/4 Metionin ***** válasza:
59%
Mindenképp vizsgáltasd ki, a többedik orvossal is, addig menj amíg nem ráznak le. Lehet, hogy nem a fogamzásgátló lesz a megoldás. De amúgy én endometriózis miatt (is) szedem és azóta élhetőek azok a napok is, előtte volt hogy a mentő vitt el. Viszont olyat ne engedj, hogy szó nélkül felírják, ragaszkodj előtte a teljes kivizsgáláshoz.
ápr. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
A fogamzásgátló sosem jó megoldás. Csak elfedi a bajokat. Helyette kivizsgálás és a probléma kezelése.
ápr. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

A menstruációs ciklus mutatja, milyen az egészségi állapotod. A hormonháztartásod mindenre kihat, ez így nem élet, amit leírsz.


Kérlek tiszteld meg önmagad, a tested azzal, hogy kivizsgáltatod a rendszertelen menstruációd okát. Nőgyógyász és endokrinológus, mindkét szakember kell hozzá.

Ha nem teszed, hosszútávon súlyos következményei, szövődményei lehetnek, hogy nem törődtél a női egészségeddel. Kérlek, menj orvoshoz! Kezdetben pár vérvétel lesz, ultrahang vizsgálatok, nem fog fájni.


Lehet, hogy csak egy kis rásegítésre lenne most szükséged, ha kiderül, mi okozza a rendszertelen ciklusod, fájdalmat. Ha kezelik az okot, például endometrózissal, pajzsmirigy gond stb., kapsz rá gyógyszert (nejm fogamzásgátlót), jobban leszel utána.


Megint normális életed lesz. Menstruáció alatt is tudsz majd suliba járni, dolgozni, sőt, sportolni, mozogni kiméletesen, mert az egészséges ciklusú nő arra is képes! (Nem kell persze a maratont lefutni az első ciklusnapodon)


Ha csak simán elkezded a fogamzásgátlót: bármikor abbahagyod a jövőben, évek, évtized múlva, a tünetek megint visszajönnek, sőt, rosszabbodhatnak is, hiszen addig csak elnyomta őket a gyógyszer, a gondot nem oldotta meg. Mintha ragtapaszt tennél egy nagy nyílt sebre.

ápr. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
49%

Azt írtad, mindent próbáltál, miket, leírod kérlek? Például étkezés, valami diétát? Vitaminokat kúraszerűen? Vagy hormonjógát, hormontornát? Vérvételen voltál, az mit mutatott? Éves nőgyógyászati vizsgálatre, rákszűrésre jársz ugye?


Hajad nem hullik? Nem híztál vavy fogytál sokat? Nem szédülsz? Nincsenek alvási nehézségeid? Nincs erőteljes szőrösödés?

ápr. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!