Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Túl savasodás a szervezetben...

Túl savasodás a szervezetben okozhat e teherbeesési nehézséget?

Figyelt kérdés

ápr. 26. 08:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen, hogy "túlsavasodás", az emberi szervezet különböző szerveinek különböző a _megfelelő_ ph értéke (más ph-ja van a gyomrodnak és más a vesédnek), ha bármelyik durván felborul, akkor nem "lúgosítás" (ami egy remek marketingfogás), hanem kórházi kezelés szükséges.


Milyen problémára gondolsz konkrétan vagy milyen panaszod van, milyen laborértéked rossz?

ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem annyira vészesen,de a húgysav volt emelkedett a vérképemen,1 héttel azelött viszont benyeltem egy vírust.Szval nem tudom annak a hatásásra változott e el az érték vagy lehet e olyan hogy az miatt.

A fehérvérsejt számom is minimálisan emelkedett volt.

Az emésztésem is rossz,sajnos sok csokit ettem abban az időszakban és besokalt a szervezetem úgy éreztem.Diétát is kellett tartanom karácsonykor.

Egyéb panaszok is voltak epe hajtó teát is innom kellett, és salvus vízet is..Utána sokkal jobb lett a helyzet.Hasi ultrahangon is voltam mindent rendben találtak.Baba projectben vagyunk,voltam már terhes.De most nagyon nem akar összejönni,és próbálok rájönni hogy azon kívül hogy pajzsmirigy gyógyszert szedek és van egy miómám amire azt mondják a meddőségi klinikán nem zavar az be /3cm/ ettől még lehetek terhes.

Szval elméletileg minden rendben van.....Keresem a választ és a megoldást mit tehetnék még az egészségemért hogy sikerüljön a baba.

ápr. 26. 10:37
 3/8 anonim ***** válasza:
Amíg egyéven belül jön a baba, semmi baj, nem kell túlgondolni, addig tovább sem küldenek kivizsgálásra.
ápr. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szeretnel gyereket, akkor inkabb aggodni kellene, hogy ne addig csusszon be, amig nem jottel rendbe.
ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem diétázni kell, hanem egy kiegyensúlyozott étrendet kialakítani: jó minőségű fehérje és szénhidrát, megfelelő mennyiségű rost, sok zöldség, nyersen és egyéb, változatos módokon elkészítve stb. Minél kevesebb hozzáadott cukor és finomított fehér lisztes, feldolgozott, kész- és félkész étel, chipszek, kekszek, csokik stb. Mozgás - valami sport heti 3x. Jó alvás. Stressz csökkentése.


Az elmúlt fél évben volt itt neked minden, epe problémák, vírusfertőzés, emésztési problémák stb., ezek külön-külön sem segítik a teherbe esést, de azért egyik sem olyasmi, ami mellett ne lehetne teherbe esni.


Ovulációs teszt? Cikluskövetés?


A mióma és a pajzsmirigy miatt első körben egy hormonpanelt csináltathatsz, 3. és 21. napit, az már sokat elárul, és az endokrinológussal is egyeztess, gondolom gyógyszerrel karban van tartva a pajzsmirigy problémád, de hivatalosan valóban úgy van, hogy ha rendszeres nemi élet mellett 1 évig nem jön össze, akkor érdemes elindulni kivizsgáltatni magad (meddőségi klinika).


1-es voltam.

ápr. 26. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Kivizsgáltak hormon ügyileg a meddőségibe járok 1 éve.Szval elvileg ott minden rendben.Vagy lehet már én aggódom túl a dolgokat és elkéne picit engedjem.Edzeni járunk folyamat a páromnál is minden oké.Vagy azon gondolkodtam,hogy én próbálkozásnak ítéltem azt ami eddig nem volt igazán próbálkozás és ezért nem jött még eddig össze.Aggódni aggódok az miatt,hogy ha sikerül is a mióma nehogy betegyen,de nem műtenek meg /mert kockázatos, ezt a részt nem mondták de elolvastam mindent a műtétről/ és azt mondták semmi gondot nem okoz semmiben ne aggódjak.
ápr. 26. 12:51
 7/8 anonim ***** válasza:

"Vagy azon gondolkodtam,hogy én próbálkozásnak ítéltem azt ami eddig nem volt igazán próbálkozás és ezért nem jött még eddig össze." Nem védekeztek, van min. 2-3 naponta szex, rendszeres ciklusban az ovuláció környékén inkább 1-2 naponta, fél év után ovulációs teszt, cikluskövetés, koncentráltabban együtt lenni a termékeny(nek ítélt) napokon. Kb. ez.


Ezek szerint már csináltátok ezt egy évig mielőtt a meddőségi központba bejelentkeztél? Ott még 1 év alatt csak vizsgálatokig jutottatok? Petevezeték átjárhatósági? Férjed vizsgálata ("páromnál is minden OK" - tehát már neki is meg voltak a vizsgálatok)? A pajzsmirigy probléma ott derült ki?


És egy év után még inszemet sem javasolt a meddőségi orvosod (mert akkor ugye már 1+1 éve nem jön össze ha valóban aktívan próbálkoztok közben)?

ápr. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Tudom mikor van peteérésem középidős fájdalmam mindig van,ovulációs tesztelek minden hónapban.Pozitív teszt elötti nap,aznap,és pozitív teszt utáni napokon vagyunk együtt.Most mióta szedem a clostyt jobban figyelünk,hogy többet legyünk együtt ebben az időben.Sajnos hajnalban kelünk elég korán ami miatt csak hétvégén vagyunk kipihentek,szval van hogy energiát kell vennünk az együttléthez mert delutánra/estére igencsak kivagyunk már.Viszont olvastam olyat hogy lh csúcs után nem feltétlen 12-36 óra mire a petesejt elindul,volt olyan eset,akinek több nappal utána még ott volt és csak késöbb indult el a petesejt.

Hát összeségében régebb óta tart ez a kivizsgálós dolog,mert már egyszer neki indultam csak ott töténtek változások így abbamaradt.Most újra elindultam hogy a végére járok.Páromnak nem néztek hormonokat,sperma vizsgálata volt és ennyi ami szuper lett hálistennek.Sajnos nagyon lassan halad ez az egész folyamat,telnek a hónapok itt egy időpont 1 hónap letelt, megint amott egy. Most lemegy a 3 hónap closty és ha eredménytelen akkor megyünk tovább ezt mondták.De hogy ez alatt mit értett,hogy inszem lesz e,vagy átfúvás,mert az még nem volt...pedig direkt rá is kérdeztem,hogy nem e kellene,és azt mondták hogy most még nem tartunk ott...

ápr. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!