Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Előfordulhat, hogy annyira el...

Előfordulhat, hogy annyira el van savasodva a szervezet, hogy képtelen a komolyabb izomépítésre?

Figyelt kérdés

2017. jan. 15. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
Nincs olyan dolog, hogy savasodás, sem lúgosító kezelés. A vér pH-ja nagyon finoman szabályozott, normáltartománya 7,38-7,43. Ezen érték felett (leegyszerűsítve) a vese több H-iont tart vissza, alatta pedig többet ad le. Ha acidózisod lenne, akkor úgy lihegnél folyton, hogy abban elfáradnál.
2017. jan. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nos, lehet hogy igazad van, de nem tudom hová tenni a problémámat.

11 éve fennál a problémám és annyi minden vizsgálat volt már, de mind sikertelen.Utánaolvastam a savasodásnak és majdnem teljes mértékben meg vagyok győződve, hogy ez van nálam is.

"1. FÁRADTSÁG


A fáradtság valószínűleg az elsavasodott test egyik legfőbb tünete és panasza. A savas testközegben termelődő méreganyagok lecsökkentik a fehérjék és az ásványi anyagok felszívódását, aminek következtében meggyengül a test képessége arra, hogy enzimeket és hormonokat termeljen.

Ez akadályozza a sejtek újratermelődését, és az energiatermelés egyéb szükséges összetevőit. Ennek eredménye a fáradtság, a csökkent állóképesség, az izomtömeg növelésére való képtelenség és általános legyengültség."

Alig növekszik az izomtömegem, pedig már lassan két éve edzek.Ezen kívül az elsavasodás következő tünetei is stimmelnek nálam:

-élesztőgomba, gyomorégés, aranyér, fogszuvasodás, fáradtság.

A könnyem gyakran marja a szememet, erre régebben azt mondta az ismerősöm, hogy savas a vérem.Ráadásul a legnagyobb problémám az az, hogy bizonyos mozgásoknál nagyon hamar izomégés jelentkezik és abba kell hagynom a folyamatot.Pl fogmosásnál is nagyon hamar égnek az izmaim, lépcsőn felfelé sétálásnál is.S ezek iszonyatosan zavarnak.PL futógépen le tudok futni sok kilométert, vagy lépcsőn lefele sincs semmi gond.De ha emelkedőn megyek felfele, vagy lépcsőn, meg kell állnom, mert alig tudom mozdítani tovább a lábam.Meg szeretném ezt már oldani, mert szexelni sem tudok normálisan, abba kell hagynom.Nincs valami ötleted, hogy akkor ez az izomfáradtság mitől lehet?

2017. jan. 16. 22:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Vizelet vizsgálatból egyből kiderül hogy mi a problémád. Megfelelő étrenddel pillanatok alatt helyre billentheted a sav-bázis egyensúlyod.Amúgy reggel nem öklendezel a kávétól? Hasmenésed van? Iszol napi 3 liter vizet minimum? A kajád pl:80% hús+20% zöldség v rizs?

De sanszos még az is hogy alapból vagy valamiért alacsony a tesztoszteron szinted. Olvass utána és szerintem magadra fogsz ismerni: Depis hangulat,fáradékonyság,izom nem fejlődik,kis libidó,betegségek-imunrendszer gyengeség stb. Egy vérképet csináltass abból kiderül. Életmód változtatással rengeteget javíthatsz a tesztó termeléseden.

2017. jan. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Javítok:"A kajád pl:80% hús+20% zöldség v rizs?" Pont fordítva gondoltam: 80% zöldség v rizs és 20% hús.

Sorry

2017. jan. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!