Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Most kezdtem el fogamzásgátlót...

Most kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Mikortól véd?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel ezt a kérdést, mert a nőgyógyászom egy elég sz*rok rád típus. A betegtájékoztató alapján első nap után védett vagyok, viszont ez az első hónapom, most kezdtem szedni. Ez jelent valamit, hogy teljesen be kellene szednem egy levéllel? Ilyenkor egy hónapot érdemes várni, vagy bízzam magam a tájékoztatóra?
ápr. 28. 12:18
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Ha a menstruacio elso napjatol kezded el szedni, akkor azonnal ved, mert mar meggatolja a peteerest.

Ha kesobb kezdted el szedni, akkor kell kiegeszito vedekezes.

ápr. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
26%

Nem feltétlenül kell emiatt aggódjál!

60 millió per mililiter alatt a sperma ugyanis csak steril lombik körülmények között fertilitásképes.


A jelenlegi modern "természetes" körülmények között nem!


Ez minimum 6 nap önmegtartóztatást követel meg a pasi részéről hacsak nem egy tenyészbika!


Urológus világosított fel...

Bár én már 40 vagyok de jótanácsként 10 nap önmegtartóztatást ajánlott az urológusom ha akarunk a feleségemmel (26éves) gyereket.

Három éve nem védekezünk!

ápr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Ja meg mégvalami..


A terhességek 30%- a nem jut el a negyedik hónapig!


Ezt meg az ultrahangos mondta..

ápr. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
69%

Azert erre nem lehet alapozni 2-es.

En pl elsore teherbe estem, amikor szerettuk volna.

ápr. 28. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
Hát ha egészséges gyermek is született belőle akkor a legszerencsésebbek 25%-ba tartozol...
ápr. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Amit az egyes ír: ha a betegtájékoztató szerint a menstruáció első napjától szedve azonnal véd és nem szükséges kiegészítő védekezés x napig, akkor igen, azonnal védve vagy, az első levél alatt is. Ha nem az első napon kezdted el szedni vagy _nagyon_ parás vagy, akkor használjatok még óvszert az első hónapban.
ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem hiszel a betegtájékoztatónak? Abban van az igazság. Ha a menstruáció első napján kezded szedni akkor azonnal védett vagy.
ápr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a választ. #7 azért tettem fel a kérdést, mert most szedem életemben elsőnek és másnak ugyan ehhez a tablettához egy hónap kiegészítő védekezést javasoltak első naptól, így egy kicsit összezavart, hogy az én nőgyógyászom mondott-e hülyeséget.

Mégegyszer köszi mindenki :)

ápr. 29. 16:11
 9/9 anonim ***** válasza:
Attól hogy valakinek azt javasolják még nem biztos hogy van értelme betartani. Gondolj bele ha az első hónapban nem védene (de a tájékoztatóban az szerepelne hogy véd) akkor hány perre kellene mennie a gyógyszergyártó cégnek a besikerült terhességek miatt. Saját magukat védik azzal hogy minden gyógyszer betegtájékoztatója lepedő méretű. Az biztos hogy ha fikarcnyi esély is lenne a terhességre az első levél alatt akkor jól kiemelnék hogy kiegészítő védekezés kell az első levél alatt.
ápr. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!