Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális TSH,Ft3,Ft4 érték...

Normális TSH,Ft3,Ft4 érték mellett magas anti-TPO és Thyreoglobulin?

Figyelt kérdés

Valakinek volt hasonló? Kell ezzel foglalkozni? A két érték:


Anti-TPO: 71,8 IU/ml. < 5,6

Thyreoglobulin: 76,18 ng/ml ref.: 3,68-64,15

Háziorvosommal beszélek majd, csak addig is érdekelnének tapasztalatok.



máj. 12. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Autoimmun pajzsmirigy betegségre utal, ami szubklinikus működésként jelenhet meg.

"Szubklinikus hypothyreosisról (pajzsmirigy alulműködésről) beszélünk, ha a TSH érték 2,5 mIU/l és 4mIU/l között van, de a pajzsmirigy funkciók normálisak (T3 és T4 szintek)."

Az a baj, hogy ezzel egy háziorvos nem tud majd mit kezdeni, mert nekik nem igazán tanítják mélyebbre hatóan az endokrinológiát (legalábbis nem ilyen szinten). Reméljük tovább küld endokrinológiára.

Nekem nem szubklinikus az autoimmun betegségem, de volt olyan fázisa is. Utána szépen lassan romlott a TSH-m. Ezt még szerintem gyógyszerezés nélkül étkezéssel, mozgással és stressz menedzseléssel meg lehet oldani, de majd az orvos megmondja.

máj. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

TSH-m: 2,12 uIU/ml

FT3: 4,9 pmol/l

FT4: 12,7 pmol/l


Kíváncsi leszek. Igazából ezt önszántamból végeztettem el, mert nehezen fogytam mindig is, illetve rendszeres hangulatingadozásaim vannak amit nem tudok hova tenni. Időközönként a nyakamon vannak pattanásszerű gombostűhegynyi méretű hólyagok, amik tartanak pár napig majd eltűnnek. Egész régóta fennáll ez az egész.(kb. 10 éve) Bőrproblémával voltam már kozmetikusnál, bőrgyógyásznál, allergia vizsgálaton, de egyik sem vàlt be. 4 hónapja szültem a második fiamat, terhesség alatt GDM-es lettem. Hétvégén megyek 5 pontos terheléses inzulinos cukor vizsgálatra. Szóval kicsit úgy érzem ez összetettebb dolog lesz.

Köszönöm a válaszod!

máj. 12. 13:33
 3/5 A kérdező kommentje:
Az étkezésre pedig már csak aGDM-ből indulva igyekszem odafigyelni. Cukrot, fehérlisztet elhagytam már lassan 2 éve. Az anyatejes táplálás miatt(ha tényleg az miatt) pedig iszonyatosan fogyok, pedig napi 5x eszem teljes értékű ennivalókat.
máj. 12. 13:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem magyarázza a panaszaid. Nincs szubklinikus alulműködésed sem. Autoimmum pm. gyulladásod van, de a pm-ed még tökéletesen működik. Ellenőrizni kell évente a TSH-t, ennyi a dolgod. Egy idő után át fog menni alulműködésbe, akkor hormonpótlás kell majd. Addig meg szedjél szelént, az lassítja a pm. pusztulását.
máj. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm szépen.
máj. 12. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!