Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől nem áll el fogamzásgátló...

Mitől nem áll el fogamzásgátló mellett a vérzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Fogamzásgátló mellet több mint egy hónapja megvan, szúrnak a petefészkeim, március 14-én voltam nőgyógyon, semmilyen vizsgálatot nem csináltak, azt mondták gyógyszercsere, a petefészkeim meg azért fájnak mert pcos-es vagyok. 🫤 Ennyi volt. Hozzátenném hogy 12 évesen derült ki a pcos mikor cisztám lett. Lyndenetteről váltottam Omission dailyre, azelőtt Estelle volt még, illetve Drovelis, 4éve szedek fogamzásgátlót de még nem történt ilyen hogy erős fekete pecsételő vérzésem van. Ugyanez volt régen a petefészekcisztánál is, 2hónapig megvolt, de hát csak nem lesz cisztám a tabletta mellett...

Ezért Debrecen környékén érdeklődnék, ki tudna ajánlani egy ügyes magánnőgyógyászt. Mert elegem lett a tb-sből. 🙁



ápr. 16. 18:55
 1/7 A kérdező kommentje:
Most pár napig nem volt, nagyon megörültem, ma megint előjött, de a szokásos barna helyett szürkés színű
ápr. 16. 18:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj orvoshoz minél hamarabb!!!
ápr. 16. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Endokrinológusnál voltál már, vagy csak nőgyógyásznál? Menj kérlek endokrinológushoz.


Ha jól értem, 16 éves vagy, és 4 év alatt 4 különböző tablettát kaptál már? Trombózisra hajlamosság volt vizsgálva legalább, mielőtt elkezdte veled szedetni a doki a tablettát?


IR nagyon gyakran kéz a kézben jár a PCOS betegséggel, azt is vizsgálták, ugye? Inzulinrezisztencia, terheléses vizsgálat kell cukorra és inzulinra. Étkezés és sport szempontjából sem mindegy, hogy csak PCOS vagy IR is.


Mi alapján mondta rá a nőgyógyász, hogy PCOS? Mondd kérlek, hogy nem csak cisztákat látott egyszer, és felírta a fogamzásgátlót és "kész is vagyunk".


PCOS-hez a Rotterdami kritériumok közül kettőnek kell teljesülnie, nálad teljesül kettő, helyesen lett a diagnózis felállítva, ugye?


"Rotterdami Kritériumok 2003: a három feltételből kettőnek teljesülnie kell:

1: Rendszertelen menzesz, oligo- amenorrhoea vagy anovuláció.

2: A hiperandrogenizmus klinikai és/vagy biokémiai tünetei

3: Petefészkek policisztás elváltozása (ultrahang vizsgálattal)"

ápr. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Előttem szólónak MAXIMÁLISAN igaza van. Ezeket a hormonális eredetű problémákat nagyon komolyan kell venni mert a későbbiekben iszod meg a levét sajnos... Debrecenben tudom ajánlani Dr Molnár Zsuzsanna nőgyógyászt, nekem sok mindenben segített, komplexen látja a dolgokat. Emellett pedig egy hormon vizsgálat és endokrinológus tényleg nem ártana!

Üdv, egy IR-es

ápr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

20éves vagyok, nem 16. 16évesen kezdtem el tablettát szedni.

Azért Pcos, mert rendszertelen menzeszem volt, (7hónapig nen jött meg), nagyon erős szőrnövekedés, policisztás, megnagyobbodott petefészkeim vannak.

Trombózis vizsgálat viszont nem volt, annyit kérdezett az orvos anno, hogy volt e a családban.

IR másfél éve volt nézve, az szerencsére nincs.

ápr. 17. 06:58
 6/7 anonim válasza:
Én a meglévő diagnózis ellenére is javaslom, hogy keress fel egy másik nőgyógyászt és nézzenek neked komplett hormon panelt. A PCOS szeret pajzsmirigy problémával is együtt járni. Sajnos a legtöbb nőgyógyász szimplán a tablettával "kezeli" a PCOSt és amikor már az sem nyomja el a tüneteket akkor írnak még több hormont, pedig a megoldás bármilyen sablonosan hangzik az életmódváltásban rejlik (mozgás, kiegyensúlyozott étrend).
ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
#4-es voltam
ápr. 17. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!