Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Magas kockázatú HPV elmúlik e...

Magas kockázatú HPV elmúlik e magától?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Nem tudom hogy nekem van e majd elakarok menni valamikor egy HPV tipizálást csináltatni. Az lenne a kérdés hogy a magas kockázatú HPV-t ha valaki egyszer esetleg elkapta és nem tudott róla akkor azt legyőzi e a szervezet vagy csak az alacsony kockázatút??? Például ha én 14 éve monogám párkapcsolatban vagyok de esetleg a férjem egy előző kapcsolatban összeszedett mondjuk egy HPV 16-ot és én 14 évvel ezelőtt ezt elkaptam tőle akkor mennyi az esély arra hogy 14 év után legyőztük a vírust? Nem tudom mennyire írtam le érthetően a kérdést. Bocsi ha zavaros. 30/N

máj. 23. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
1-2 év alatt legyőzheti a szervezet. Akkor van baj, ha az immunrendszer nem tud vele megbirkózni. Ha te 14 évvel ezelőtt elkaptad volna a HPV-t és a vírus elszaporodott volna, már rég rákos lennél.
máj. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Azt hittem hogy a magas kockázatút nem tudja legyőzni azért kérdeztem. Akkor felesleges lenne HPV tipizálást csináltatni?
máj. 24. 06:08
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem felesleges. Attól még elkaphatod, noha nyilvàn kisebb az esély.
máj. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
De hogy lehet az hogy például valaki 70 éves kora körül lesz méhnyakrákos? Mármint gondolom annyi idősen nem volt új partnere a közelmúltban. Akkor hogyan lehet?
máj. 24. 08:43
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Nem csak nemi úton lehet megfertőződni, bár tény, hogy a legkönnyebben úgy lehet elkapni. Elég ritka 70 éves korban a méhnyakrák. A 30-40 éves korosztályban a leggyakoribb. Sajnos eléggé képben vagyok, HPV 16-om van. Szerencsére a sejtekbe nem épült be, ezért jó eséllyel kigyógyulhatok bele, mert nem alakult ki rákmegelőző állapot.


Az orvos azt mondta, hogy ha a szervezet nem győzi le a fertőzést, akkor is 8-10 év, mire rák alakul ki. 1-es voltam.

máj. 24. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!