Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » P3 citológia, magas kockázatú...

P3 citológia, magas kockázatú (16-os) HPV fertőzés esetén mire számíthatok?

Figyelt kérdés
Rutin rákszűrés eredménye P3, LSIL-en belül a HPV volt bejelölve, semmi egyéb. Ekkor HPV tipizálást csináltak, amin az jött ki, hogy a legmagasabb rizikójú, 16-os HPV-vel vagyok fertőzött. Három hónap múlva rákszűrés ismétlése, és most azt vizsgálják, hogy a vírus DNS-e beépült-e már a sejtjeimbe (CINtec vizsgálat). Ha ez is pozitív, műteni kell. :( Reménykedem, hogy nem lesz az, mert a rákszűrésen semmilyen CIN nem volt bejelölve, ugyanakkor HPV szűrés nélkül is megállapították előre, hogy fertőzött vagyok, ez viszont nem túl biztató. Volt valaki hasonló helyzetben? Ha nem volt CIN bejelölve, akkor van még esély, hogy elkerülhető a műtét? Heteket kell még várnom az eredményre, és olyan rossz ez a bizonytalanság!

ápr. 29. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
hany eves vagy?
ápr. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Volt nekem. Miutan haromhavonta neztek es a negyedik utan sem valtozott, es ha jol emlekszem, valamilyen immungyogyszert vagy virusellenes gyogyszert is adtak, mashova fordultam. Ott mar biopszia volt es rakmegelozo sejteket tartalmazott. LOOP-konizaciom volt vegul helyi erzestelenitesben.
ápr. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
32 vagyok. Még nincs gyerekem, és az orvos azt mondta, hogy a műtét növeli a korai vetélés, illetve a koraszülés kockázatát is. Ezért félek tőle. :/
ápr. 29. 16:25
 4/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. Ez elvileg igaz. De egyreszt ismerek is olyat, aki konizacio utan szult. Masreszt az en mehnyakam igaz, talan par ev mulva, teljesen regeneralodott. Igaz, nem akartam gyereket es negyvenegy voltam mutetnel, de megis. Allitolag lehet, hogy az immunrendszer lekuzdi a fertozest, de nalam tobb rizsszem-nagysagu elvaltozas volt. Es mindenkepp meg kell szabadulni tole, ha nem javult.

Talan lehet, egy ido utan fekudni, pihenni kellene, de hatarozottan tudom, ennek ellenere tudtak szulni nok.

ápr. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!