Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, nektek mennyire...

Lányok, nektek mennyire hullik a hajatok?

Figyelt kérdés

Mi számít vajon normálisnak? Napi kb 150?

Nem érzem magam betegnek, csak nem értem mitôl lehet.


2010. nov. 2. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

150 mi?

Hajszál?

Mert akkor már gond van szerintem.

Nekem nem szokott sok hullani max 5-10 szál.

+ amit fésülésnél véletlen kihúzok.

2010. nov. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az nagyon sok szerintem. Én a fésülködésnél tapasztalok nagyobb mennyiségűt, de szerintem 20-nál akkor sem több.
2010. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Napi 100-150 db hajszál hullás normálisnak tekinthető, e fölött már kóros hajhullásról van szó.
2010. nov. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Pont biológiát tanulok, ezért itt van elöttem a könyv. A kedvedért visszalapoztam az adott témára és ezt írja:


"Napi 50-60 hajszáll elvesztése természetes, ha megfelelő az utánpótlás. Ennél több kihullása hajritkuláshoz vezet. A hajhullásnak számtalan oka lehet: gombafertőzés, vérellátási zavar, helytelen táplálkozás (vitamin-, vas-, cink-, szelénhiány), terhesség, stressz, rossz hajápolás, gyógyszerek mellékhatása, hormonális zavarok. Az ok kiderítése és megszüntetése orvosi feladat ..."

2010. nov. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem fésülködéskor kb 20 szál,..de a nap folyamán legalább 100 száltól válok meg..:D
2010. nov. 2. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem hullik a hajam és 7 a vasam, tehát vaspótlást javasolt az orvos. A normál érték 10-27 között van.
2010. nov. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Elmentem orvoshoz, azt mondta csak az a baj, ha csomóban hullik. Nem értek egyet vele, de nem álltam le vele vitatkozni. Vashiány leehet, az kiskoromban is volt. Keresek egy másik orvost.
2010. nov. 3. 07:13
 8/9 anonim válasza:
szedj vitaminokat. egyébként a hideg beköszöntével természetes ha egy kicsit jobban hullik a haj, ez nálam is mindig így van. de az orvos is megnyugtatott h nincs vész.:D;)
2010. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ősszel és tavasszal általában mindenkinek jobban hullik a haja. Én most Bánfi hajszesszel kezdtem el kezelni. Az egész jó.
2010. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!