Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet az oka? lassan 5...

Mi lehet az oka? lassan 5 hónapja szültem, a terhesség alatt a lassan növő hajam nőtt, mint a gomba, kicsit sem hullott.

Figyelt kérdés

nem szoptattam, de szülés után 3hónappal elkezdett marokszám hullani a hajam. kb azóta szedek lindynette75/30 fogamzásgátlót. még nem voltam kivizsgáláson, de szerintem az előbb leírtakkal lehet kapcsolatban. még 1 levél van, utána gyengébbre váltunk, az segíthet?

köszi


2010. nov. 3. 13:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Szülés után bizonyos fokú hajhullás normális,mivel a terhesség alatt hormonális okok miatt dúsabb lesz a hajunk.A szülés után 2-3 hónappal kiürülnek a terhességi hormonok,emiatt bizonyos fokú hajhullás normális.Ha azonban foltokban hullik,vagy "marékszám" hetekig,mindenképpen keresd fel a háziorvosodat,nézzetek vérképet nem vagy-e vérszegény.
2010. nov. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Mire való a nőgyógyászod, vagy a védőnő, hogyha nem mondják el Neked a fontos tudnivalókat. Bizony szigorúan pótolni kell a szervezeted számára létfontosságu vitaminokat és ásványokat, hiszen egy terhesség kihordása nagy terhet jelent az anyukának. Olyankor a baba létrejöttéhez szükséges anyagokat az anya szervezetéből kell hogy elvonja a test, igy muszály már a terhesség alatt is megfelelő mennyiségben mikro-tápanyagokat szedni. Ha eddig nem szedtél ilyeneket, akkor mindenképpen kezd el, soha nem késő, bár tény hogy meg lehetett volna ezt az állapotot előzni is. Nagy kár hogy nem szoptatod a babádat, ennek sok hátránya van, és lesz is még mind a baba, mind pedig a Te esetedben is. De ezen már sajnos nem lehet változtatni. A tápszergyártók mindent elkövetnek azért hogy a tudtlan fiatal anyukákat megrémisszék, és elhitessék velük hogy az anyatej akár még káros is lehet a kicsiknek. Remélem, annak ellenére hogy nem szoptatsz, Te azért nem hiszel el ilyen mértékű hülyeséget. Az anyatej a baba számára az EGYETLEN!!!! megfelelő táplálék. Még az sem mindegy, hogy a saját anyjáé, vagy más szoptatós mamáé-e a tej. Hát még a tehén, kecske, vagy egyéb más tejek.... Szerinted a tápszerek miből készülnek?? Nézz utána, érdemes. Feltétlenül szerezd be: Ferencsik István, Gyermekeink táplálása cimü könyvét, ezt csak antikváriumokban találod meg esetleg, a legjobb ebben a hazug világban. És ne higgyél el minden ostobaságot még a védőnőnek sem, olvass nagyon sokat, hogy ne tedd tönkre gyermeked szervezetét. Egy tévhit a sok közül, többek közt erről is találsz olvasnivalót a javasolt könyvben: 6 hónapos kortól már ehet mindent a gyerek. Ez egy nagy baromság. Abszolút nem érett még a bélrendszere, eleve fél éves korig csak és kizárólag anyatejet kaphatna a baba, még vizre sincs külön szüksége.Onnan lehetne kevés zöldséget, répát, krumplit, sütőtököt,,stb. az egyszerübbek közül, majd nagyon lassan egyenként a többi zöldfélét, hogy legyen lehetőség kiiktatni azokat, amelyek problémát okoznak neki. Mert okozhatnak, még a zöldségek is! Mert nem vagyunk egyformák. Azt tudnod kell, hogy a legkönnyebben a zöldségeket emésztjük, aztán a többi táplálékot. Kb 1 éves kor után jöhetnek nagyon kis mennyiségben a husok, és szép lassan minden egészséges dolog, mint a teljesőrlésü pékáruk, kekszek, hidegen préselt olajok, gyümölcsök. És persze fél éves kortól érdemes már, főleg hogy a te babád nem szopik, kiegésziteni a táplálkozást a babának is megfelelő folyékony vitaminkészitménnyel. A hajhullásra én javasolnám a Dr. Lenkei közepes, vagy erős multivitaminját, a babádnak pedig 1 hónap mulva már adhatod a folyékony gyerek vitamint akár teába keverve is, persze nem forróba. Sok örömöt a kicsi neveléséhez, üdv.
2010. nov. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigieket.

nem szoptathattam, nem én döntöttem így. ha lehetett volna, természetesen szoptattam volna.

2010. nov. 7. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:

A terhesség, szülés időszakának egyik gyakori sajnálatos velejárója a nagymértékű hajvesztés. Természetesen lehet rajta segíteni. Ha felkeresi az oldalunkat, ott is talál mindenféle infót, szívesen vesszük a jelentkezését telefonon, személyesen is.

A kihullott hajszálaihoz tartozó hajhagymák élnek, őket ismét aktivizálni lehet.

Üdv, HajDoktor

2010. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!