Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A 40 napos ciklus normális?...

A 40 napos ciklus normális? Normális a hormonháztartásom?

Figyelt kérdés

13 éves korom óta igy van, és miután szültem igy maradt.

De mostanában példáúl besötétedett a karomon a szőr (szőke vagyok) és a mellbimbóm körül is vannak szőrszálak. Öregszek? 28/L


2010. nov. 4. 13:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk általánosban is és középiskolában is azt mondta a védőnő,hogy a normális ciklus 21-35 nap között mozog.Az átlagos ciklus pedig 28 napos.
2010. nov. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem lenne a sötétedés és a szőrösödés, azt mondanám, normális, mert mindig ilyen volt és tudtál szülni is.

De a szőrporbléma sajnos arra utal, hogy valami történt, meg kéne nézetni, mi.

2010. nov. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
menj nőgyógyászhoz és vizsgáltasd ki magad,valalmi nincs rendben a hormonjaiddal.
2010. nov. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A negyven nap sok irány a nőgyógyászat endokrin szakrendelés.


végzős orvostanhallgató

2010. nov. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Akkor ez komoly? Most akkor van valami bajom? Irány az orvos :(
2010. nov. 4. 13:57
 6/10 anonim ***** válasza:

A 40 nappal nincs gond, ha már van gyereked, és 13 éves korod óta ilyen.

Mert azt szokták mondani, ilyen hosszú ciklusnál nem biztos, hogy van peteérés. De nálad minden bizonnyal van, hiszen van gyereked.

(Alapvetően tényleg a 25-35 nap lenne normális, az alatt és felett már kóros elvileg)


Viszont a sötét szőrök egyértelműen nem normálisak, azzal mindenképp fordulj orvoshoz!b

2010. nov. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Attól, hogy van már gyereked, még nem biztos, hogy most is van peteérésed! Egyébként valószínű magas a tesztoszteronod, főleg ha híztál is, és zsírosabb, pattanásosabb a bőröd, ezt nézesd meg, meg persze az összes többi hormont endokrinológusnál!
2010. nov. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Valóban hiztam is, vagyis szülés után valahogy rajtam maradt, pedig nincs epém és naponta többször is ...megyek. Lehet az epehólyag hiánya hormonzavar? Tudtommal az nem termel hormonokat. Egyszerűen nem tudom mi válthatta ki. És valahogy nem ezek teherbe, pedig lett volna rá esélyem. Köszönöm mindenkinek.
2010. nov. 5. 13:05
 9/10 anonim válasza:

Az epe szerintem sem termel hormonokat!

Szerintem tesztoszteron, nekem is az volt,azt nézesd meg!

2010. nov. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Esetleg PCOS?
2012. ápr. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!