Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen volt az első menstruációd?

Milyen volt az első menstruációd?

Figyelt kérdés
Hol jött meg? Volt nálad betét? Hogy mondtad el a szüleidnek? Mennyi ideig tartott? Utána pontosan jött meg másodszor? Ilyenekre lennék kíváncsi.
2010. nov. 7. 10:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hát elég ijesztő volt.15 éves voltam, a suliban tesi óra előtt kimentem wc-zni, és észrevettem, hogy megjött!Betét nem volt nálam, és mivel sieti kellett, mert már becsengettek ezért csak egy zsebkendőt tettem oda. Tesi órán nem mertem futni, mert féltem, hogy elcsúszik a zsepi, ezért azt mondtam, hogy azért nem futok, mert fáj a lábam:P.Úgy mondtam el anyumnak, hogy "anya megjött" ő meg nagyon meglepődött, hogy ezt mondtam, mert ilyen téren kicsit zárkózott vagyok. kb. 7 napig tartott, másodjára késett max 8-10 napot. Utána általában pontosan jött meg, de volt olyan is, hogy 1 hónapig egyáltalán nem volt.
2010. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nekem is tesi órán jött meg.anyának mondtam,hogy megjött ő nagyon örült,jobban mint én...5 napig tartott és volt nálam betét is szerencsére... utána nekem is későtt 5-10 napot...
2010. nov. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

nekem először otthon jött meg, először világosbarna folt volt a bugyimban, majd egyre sötétebb, s végül piros vér.

Első 6 napig tartott, második 3 napig, harmadik 4 napig, majd a negyedik 8 napig. Az utóbbi igen erős volt, otthon át is áztam. Anyumnak úgy mondtam meg az elsőt, hogy... Ja sehogy mert leírtam!Utánma pont nyaralni mentünk, úgyhogy nem volt kellemes. Nekem folyamatosan késik, akár 2 hetet is.A suliban jól birom, de nem mertem betétet berakni, mert féltem, hogy észreveszik ezért a papírzsepi zacskójába tettem bele :)

Tesizni szoktam, birok, bár néha furi :S

Egyébként 12/L


Ja és a barátnőmnek meg most 1.-jén jött meg először :D

2010. nov. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

12. szülinapom előtt történt pár héttel, mamáméknál voltunk tesómmal, aki fiú... elég kellemetlen volt, mert mamámmal nem volt olyan túl szoros kapcsolatom (messze laktak, nem sokat találkoztunk) és nem mertem először elmondani :D Kimentem pisilni, láttam hogy megjött, megijedtem hogy most mit csináljak :D Betét nem volt, ezért zsepiket raktam a bugyimba, majd összeszorított lábakkal ültem egész nap, és kb félóránként jártam wc-re, ellenőrizni hogy nem ázott-e át :D Aztán mamám megjegyezte, hogy megfáztam-e, hogy ilyen gyakran járok pisilni... akkor végül elmondtam neki :D Ő adott vattát, aztán elment a boltba betétért. Apa jött értünk aznap este, neki elmondta mamám, apa meg anyának telefonba. :D

Azért jobban örültem volna, ha otthon történik és anya is ott van, de hát így jött ki.

Egyébként nekem elég rendszeres volt már az elején, egy hétig tartott mindig és csak pár napokat csúszott, mondjuk az első 2 évben még 3 hetente jött meg (de utáltam :D), azóta beállt 4 hétre.


16/L

2010. nov. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 11 évesen jött meg, szerencsére otthon, anyukám is otthon volt. Másnap utaztunk, szóval nem volt kellemes, de még nem tudtam, mi vár rám pár év múlva... Kb. 1 hétig tartott, utána úgy fél évig nem jött meg, és azóta sem rendszeres. Ami meg a legrosszabb, hogy rettenetesen szokott fájni a hasam, majdnem mindig hányok... Kicsit már elegem van az egészből...
2010. nov. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
11 eves voltam pont nemetorszgban rokonoknal setaltunk a varosban kicdsit vasarolgattunk nekem megtetszett egy nadrag es felakartam probalni levetkoztem...beleneztem a tukorbe es lattam h piros a bugyim beleneztem es ottis piros volt . . . nemprobaltam fel a nacit gyors feloltoztem emgmondtam a mamamnak es mentunk is botlba betetert beraktam aztan folytattuk :D:D e sigen azota midnig pontosan jon meg :D
2010. nov. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

12 éves voltam, épp osztálykirándulni mentünk (szerencsére csak egynaposra). Nagyon fájdogált a hasam, gondoltam elmegyek wc-re, erre tiszta vér volt minden. Eléggé megijedtem, de persze tudtam, mi az, csak rossz volt. Hazajöttem, közöltem, hogy megjött, kaptam betétet, és mentem különórára, ennyi volt :D Nekem azóta pontos. Kb. egy hétig tartott.

18/L

2010. nov. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
11,5 évesen, és azóta is mindig 1-2 héttel korábban jön meg, tehát úgy 9 naponta menstruálok...
2010. nov. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: 23 éves vagyok, de megyek nőgyógyászhoz emiatt, de még nem tudjuk miért ilyen gyakori.
2010. nov. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Uhh... 9 nap?? Az nagyon szar lehet :S
2010. nov. 16. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!