Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a tünetei a pajzsmirigy...

Mik a tünetei a pajzsmirigy túlműködésnek ill. alul működésnek?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 12:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem alul működésem van és egyetlen tünetem a hajhullás!
2010. nov. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
hízás, fogyás, vérnyomásproblémák
2010. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Anyukámnak túlműködése volt, nagyon gyorsan, nagyon sokat fogyott, mindentől elsírta magát. Azóta túl van egy izotópos kezelésen, visszanyerte az eredeti testsúlyát, és kevésbé sírékony. Vannak, akiknek olyan kigúvadós lesz a szemük, nem tudom, az alul vagy felül működésnél van-e? Csak a váróban láttam ilyen szemmel betegeket.
2010. nov. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Lehet elkéne mennem dokihoz:(! 15hónapja szültem utána hullott a hajam de elállt!Most megint! Nagyon fázós vagyok de újabban mindig melegem van..Híztam is .Jól van eszek is de szerintem mozgok annyit h ne hízzak..
2010. nov. 11. 12:53
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Pajzsmirigy túlműködés (Hyperthyreosis): felgyorsult anyagcsere, fokozott izzadás, fogyás, melegség érzet, felfokozott hangulat...

Pajzsmirigy alulműködés (Hypothyreosis): lassult anyagcsere, keveset eszik-mégis hízik, fázékonyság, zajokra, fényre érzékenység, hangulatingadozás, kedvetlenség...

Mindkettőhöz társulhat Struma Nodosa = pajzsmirigy megnagyobbodás.

Hyperthyreosisból lehet: Basedow-syndroma - a fent említett tüneteken kívül jellemzi az exophthalmus-vagyis a szemek kidülledése.

2010. nov. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

sya


a kisfiamnak 11 hónapos korába derült ki hogy pajzsmirigy túltengése van, párnap alatt akkor fogyott félkilót mindenért csak sírt nem evett semmit.Azóta is hormontablettát kap_Letroxot,minden hónapba vérvételre járunk vele és Endokrinológiára,úgy nézki szép lassan kezd helyre állni neki a TSH értéke.van úgy hogy 5 napig nagyon jól eszik aztán 3-4 napig szinte semmit.hát sajnos ez egy hosszú folyamat.

2010. nov. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!