Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért használja sok nő a...

Miért használja sok nő a mensire, hogy "beteg vagyok"? És miért neveli ezt bele a lányába, hogy ez betegség, ezt utálni kell?

Figyelt kérdés
Ez nem betegség, hanem annak a jele, hogy egészséges nők vagyunk. Ne értsetek félre, én sem szeretem, hogy vérzek, rosszul vagyok, de mégis annyira zavar ez. Pedig én is nagyon rosszul vagyok olyankor, szédülök, hányok, nagyon komoly görcseim vannak, el is ájultam már, mégsem tartom betegségnek. Hogy lehetne ezt a gondolkodásmódot megváltoztatni?
2010. nov. 11. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

pont előbb volt egy olyan kérdés amiba írta valaki hogy : sosem szeretem ha beteg voltam de most valahogy "hiányzik"

ezért írtad ki a kérdést?:D

komolyan válaszolva am: én nem tudom.. énis mindig rossul vagyok olyankor.. nagyon fáj a hasam.. és mindig szurit kapok a hasamba mert annyira fáj a hasam :S:S

2010. nov. 11. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem olvastam azt, csak ma beszélgettünk a suliban a védőnővel (tanár vagyok) és ennek kapcsán jutott eszembe.
2010. nov. 11. 23:13
 3/12 anonim ***** válasza:
jaah bocsáánaat :D
2010. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
jaaah, semmi gond:DDDD
2010. nov. 11. 23:16
 5/12 anonim ***** válasza:
:D
2010. nov. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is durva...

Azt kellene a fiatal lányokba nevelni, hogy ez egy jó dolog. Annak a jele, hogy egészségesen működnek, képesek gyermeket nemzeni.

Ehelyett mi van? "Addig örülj, míg nincs" meg "majd megtudod mennyire rossz"....

2010. nov. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is nagy hülyeség! Örülni kéne a menstruációnak, még akkor is ha nem valami kellemes dolog, mert ez azt jelenti, hogy egészségesen működik a lányok/nők szervezet ebből a szempontból.
2010. nov. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem az is idegesít, ha valaki azt mondja a puncijára, hogy "ott lenn". Mintha a punci valami csúnya szégyellni való és elítélendő lenne.
2010. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Hát szerintem vannak olyan szituk amikor nem lehet vagy inkább nem is illő azt mondani, hogy menstruáció szerintem. Én körömbe szinte mindenki a "beteg" szóval fejezi ki magát. De én pl. nem úgy tekintek rá , hogy betegség meg utálni kell. (ritka amikor fáj a hasam, vagy jelentkezik vmi más "tünet") Aki meg úgy tekint rá, hogy "utálom" meg "jó volt amég nem volt", azok azért mondják mert mindig van "más fajta tünetük" , ezért nyüg.
2010. nov. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miért ciki kimondani, hogy menstruáció? Csak egy okot szeretnék hallani erre.

Max annyit mondok, hogy megjött a mensim, ezért vagyok picit rosszul.

2010. nov. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!