Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudom késleltetni a...

Hogy tudom késleltetni a menstruációt, ha fogamzásgátlót szedek? Hány nap sgítséget ad, hogy azon a napon ne jöjjön meg amikor nem akarom?

Figyelt kérdés
Pont karácsonykor fog megjönni,és mind a három nap mennék vendégségbe,csakhogy engem mindig a mentő visz el olyankor:-(.
2010. nov. 14. 21:48
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyszerű!

Nem tartod meg mind a 7 napos szünetet.

Elkezded szedni az új levelet aszerint, melyik nap szeretnéd, hogy megjöjjön a menstruációd.

2010. nov. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha egyfázisú tablettád van, akkor vegyél be annyi darabbal többet, ahány nappal el akarod tolni. Ha ez csak pár nap, akkor utána tartsd 7 nap szünetet (a megkezdett levelet nem tudod már használni, hiszen kevesebb van benne a szükségesnél). Ha kb. 1 héttel akarod eltolni, egyáltalán nem tarts szünetet, vegyél be 2 levéllel. Ez okozhat a 2. levél alatt köztivérzést, és csak nagyon ritkán lehet megcsinálni, ha nagyon muszáj.

Amúgy olvasd el a leírást, le van írva.

Ha többfázisú tabid van, nem tudom, azokat nem ismerem.

2010. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első, nem előre hozni szeretné, hanem eltolni...
2010. nov. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ui: kérdező, ha tabival együtt a mentő visz el, akkor miért nem mész vissza a dokihoz és kérsz egy másik tabit? Nem jó neked, amit szedsz. A jól kiválasztott tabi csökkenti a vérzést és a fájdalmat is.
2010. nov. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.


Ha 1 héttel/ pár nappal előrehozza az nem számít eltolásnak? A lényeg, hogy ne Karácsonykor jöjjön meg.


Amúgy meg igazad van részben, mivel fogalmam sincs hány napos a ciklusa.

2010. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
24napra jön meg mindig.Igazából tök mindegy hogy elöbb vagy utóbb jön meg,csak ne karácsonyra essen.A tablettával nincs gond,csak az első nap van görcsöm(sokat segít ez a gyógyszer).A gond az hogy bélbeteg vagyok,és állandóan puffadok és a mensesnél ez sokkal jobban fokozódik(komoly szélgörcsökkel vitt már el a mentő többször is).Akinek nem volt még ilyenje el sem tudja képzelni milyen pokoli fájdalommal jár a szélgörcs.
2010. nov. 14. 22:08
 7/7 anonim válasza:

Hát ha már a normálisan (puffadások nélkül) is úgy fáj az első nap, ahogy nekem akkor mély együttérzésemről biztosíthatlak, igaz ez nem sokat segít neked, de akkor is...

Szóval tudom, hogy ez az egész tök idegesítő, ha pont nagy napkor jön meg, (én pl. sose tudok rendesen nyaralni menni, mert mindig pontosan azon a napon jön meg) nekem mindig azt tanácsolják, hogy ne stresszeljek folyton ezen, ne is gondoljak rá. Egyszer már bevált és előbb jött meg.

2010. nov. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!