Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok! Ha a menszesz vége...

Lányok! Ha a menszesz vége fele tartotok, akkor hány óránként cseréltek tampont? Ha este felteszitek fürdés után, akkor azt reggel kicserélitek? Alakulhat ki fertőzés, ha túl sokat bent van a tampon?

Figyelt kérdés
2010. nov. 19. 09:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
20%

A tampont a vérzéstől függetlenül gyakran kell cserélni, mert dugóként működik, elzsaporodhatnak benne-felette a bacik. Négy óránként akkor is cseréld, ha már nem vérzel sokat. Vagy ha már csak gyengén maszatolsz, használj betétet, vagy tisztaságit.


25/L

2010. nov. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
96%

Persze, hogy kicserélem reggel.

Menzesz vége felé is 3 óránként cserélem, mert nem akarom, hogy érződjön a szaga.

Régen volt egy osztálytársam aki elég ritkásan cserélte a betétet és hihetetlenül büdös "vér szaga" volt, mindig felfordult a gyomrom mikor elment mellettem.:(

2010. nov. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%

Egyrészt a tampon nem működik dugóként, hiszen átfolyik rajta a vér és át is ázik. Másrészt a tájékoztatót szerint 6-8 óránként kell cserélni, illetve ha hamarabb megtelik, akkor ennél gyakrabban. 4 óránként nem szabad cserélni ha nem telt meg, mert két nap alatt úgy kidörzsölöd és kiszárítod a hüvelyedet, hogy üvölteni fogsz, plusz maga a csere is irtó kellemetlen.


Én kb. 13 éve használok tampont. Fogamzásgátló szedése alatt nagyon gyenge a vérzésem, elég háromszor cserélnem egy nap- reggel, délután és este. Egy ugye kb. 8 óra/tampon. Kínosan ügyelek, a kezem tisztaságára cserekor, még sosem volt ebből semmi problémám.


Másodiknak: tampon mellett nincs vérszag! A büdös szag a vér bomlásakor indul meg, ha levegővel érintkezik, de a tamponnál nem éri levegő a kifolyó cuccot.


26/N

2010. nov. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%

Mint 9:55, de nekem sajnos nem elég olyan ritkán cserélni a tampont, elég erős a vérzésem.

Azért gyártanak annyiféle méretet, hogy egy menzeszen belül is minden napra ki tud választani a vérzésed aktuális mennyiségéhez legmegfelelőbbet. Ha túl sűrűn cseréled, kidörzsölődik, megsérül a hüvelyed fala, kitűnő alap a fertőzéseknek, aztán lehet szídni a tampont, pedig nem amiatt van, hanem a nem megfelelő használattól. 6-8 óránként optimális a csere. Ha már éppen csak egy-két csepp maszatka távozik, akkor elég egy tisztasági betét is, amit pedig nyilván érdemes sűrűbben cserélgetni, mert valóban bebüdösödhet + megtelepedhetnek rajta a "bacik".

2010. nov. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
92%

Kedves 10:10-es!


Teljesen egyetértek veled, pont ezt írtam én is! "Másrészt a tájékoztatót szerint 6-8 óránként kell cserélni, illetve ha hamarabb megtelik, akkor ennél gyakrabban."


A fertőzéssel és a kidörzsöléssel kapcsolatban is igazad lehet! Amikor megtelt a tampon, a csere nem okoz olyan nagy dörzsölést, hiszen nagyon csúszik, de a ha alig van rajta valami maszat, akkor bizony fáj a csere. Ha valaki kicsit maszatos tampont cserélget sűrűn, csak mert letelt a 4 óra, és utána gondja van a fertőzéssel, könnyen gondolhatja, hogy a tamponban elszaporodott bacik miatt van a fertőzés, és hogy pláne nem szabad tovább bennhagyni. Holott inkább a kidörzsöléstől van irritációja, illetve a sérült, horzsolt nyálkahártya könnyebben fertőződik.


Én komolyan, tizenév tamponhasználattal a hátam mögött azt javaslom a gyakran cserélőknek, hogy ha belefér a 6-8 órába, hogy nem áznak át, próbálják ki, hogy nem cserélgetik időhöz kötve.


26/N

2010. nov. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
45%

6-8 óra alatt bőven elszaporodnak a kórokozók a tamponban. Ha jó az immunrendszered, akkor kivédi, de ez lutri. A tájékoztató egy dolog, a valóság másik dolog.

Mikroszkóp alatt érdemes megnézni, hogy mi van a tamponban 8 óra után. Nagyon meg fogtok lepődni rajta.


De legjobb, ha megkérdezed a nődokidat. Az enyém a tamponhasználatot is ellenzi alapjáraton.

2010. nov. 19. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

9:55 és 10:22-nek: Örülök, hogy egyetértünk :). Ha megnézed, én is úgy kezdtem: Mint 9:55..., abszolút igazat adok. 12 éves korom óta használok tampont, még soha sem volt emiatt semmilyen bajom. Figyelni kell, ennyi az egész.

Kedves Kérdező, te is lazíts, figyelj, hogy a 6-8 órát ne nagyon lépd túl, de hidd el, ha egy jót alszol és csak 9 óra múlva cserélsz tampont, attól sem lesz semmi bajod, legfeljebb átázol. Cserénél a kezed mindig legyen tiszta, a tampont kibontás után egyetlen pillanatra se tedd le sehová és válaszd a vérzésednek megfelelő méretű tampont. Ennyi a trükk.

40/N

2010. nov. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%

9:55 köszi, de ennyire hüly e még én sem vagyok :)Persze, hogy nem dugó a tampon, ill nem a vér szempontjából - a bacik szempontjából viszont nagyonis! Lehet egyeseknek a sok tamponcsere okoz gondot, nekem a ritka csere miatt többször kellett bacifertőzéssel dokihoz menni, ő hívta a jelenséget "dugózásnak", vagy "dugónak". Szóval ez létezik. Talán nem mindenkinél, de így a monitor elől én nem tudom megmondani, a kérdező épp milyen fajta, így írom a saját tapasztalatom :)


25/L

2010. nov. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Teljesen igazad van neked is, mindenkinek ki kell tapasztalnia hogy az teste hogy "viseli" a tampont! Szerintem a kérdező szempontjából kifejezetten hasznos, hogy többféle tapasztalatot hallott, így könnyebben ismeri meg majd a saját működését a tampon szempontjából! :)


26/N (9:55)

2010. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Sosem lennék olyan elvetemült, hogy beállítsam éjjelre az ébresztőt mert letelt a 4 óra és gyorsan ki kell kapni a tampont.Nekem nagyon kevés a vér mennyiség így van amikor a mini sem telik meg 10 óra alatt.Több mint 10 éve használok tampont, nem volt soha semmiféle fertőzésem.
2010. nov. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!