Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 10 cm-s cisztám van,2 hónapja...

10 cm-s cisztám van,2 hónapja tudom, de csak januárra kaptam időpontot műtétre. Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés
azt mondta az orvos, vérrel telített.milyen veszélyei vannak?Mért várnak ilyen sokáig?...A párom spermavizsgálata is elég rossz lett (pl : mozgó 5%) Szerintetek így van értelme babaügyben próbálkozni vagy várjak a műtétig?
2010. nov. 21. 14:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mit mondott az orvosod? az a döntő, nem itt a hozzá nem értők véleménye.
2010. nov. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nem vagyok orvos, vagy nagy szakértő a témában, de ha nekem ilyen bajom lenne 100% ,hogy nem várnék januárig! Egészséged csak egy van, ha már van egy ilyen baj,akkor minél előbb meg kell oldani, nem várni hónapokig.

Abból mindig csak baj van szerintem,ha az ember vár!

Én felkeresnék minél előbb egy jóhírű szakorvost, (biztos hogy nem sztk-ban rendelőhöz mennék) bejelentkeznék ...


Ehhez kapcsolódóan azért annyi tapasztalatom van,hogy az unokatestvéremnek a második baba előtt kiderült,hogy a petefészekcisztája miatt nem jött össze 1 évig.Ő mondjuk alapból a legjobb dokihoz jár, de mikor kiderült a baj,akkor kb 2 hétre rá már műtötték is! Pedig neki kisebb volt mint neked!

2010. nov. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősöm tavaszra kapott műtéti időpontot novemberben. Azt hitték, hogy várhatnak addig. Januárban le kellett mondani az időpontot, mert már nem volt kit műteni.
2010. nov. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Baba addig semmiképen még a cisztád megvan. A párod miat pedig nehézebben fog összejönni szerintem.

Amúgy én hiszek az alternatív gyógymódban, ahol bebizonyosodott, hogy a JÓ INDULATÚ cisztáknak van egy életciklusa és addig nem szabadna hozzányúlni, mert hiába műtik meg adddig úgyis visszafejlődik, ez az életciklus kb 9 hónap, ha ez letelik magától elhal és sok esetben fel is szívódik. Ezt csak megemlítettem, de én azért a helyedben néznék valami más orvost.

2010. nov. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

nekem most épp 11x7 cm-s vastag falú, több üreges funkciós cisztám van, kb 2 hónapja húzzák a dolgot és jövőhéten műtenek. Sajnos muszáj műteni, mert ez bizony nem fog elmúlni magától. A jobb oldali petefészkemet ugyan ki kell venni, azt már nem lehet megmenteni, teljesen rá nőtt, de az lényegében semmi kárt nem fog okozni (orvosom mondta). Ugyan úgy lehet teherbe seni majd, hormontermeléssel se lesz gond. A többi szerv éppen fog maradni a hasi műtét után is.

Egyedül az lehet baj, ha a ciszta rosszindulatú. Nekem 2x is volt tumor marker vizsgálatom (vérvételen kell kérni, c125 a neve, rajta van a leleten az érték, gondlom neked is megcsinálták), azon az jött ki, hogy nincs gond a daganattal, jóindulatú. Viszont azt mondták, hogy ez a vizsgálat nem sokat jelent, szóval majd csak a szövettani vizsgálat mondja meg biztosra. Személy szerint én 17 éves vagyok, kétlem, hogy rosszindulatú lenne.


Neked fáj a hasad? Gondolom nem, ha így elhalasztják. Nekem se fáj, de azt mondták, hogy bármikor megcsavarodhat és akkor rögtön műteni kell, mert nagyon fog fájni.

Amúgy a többségnek ezt a köldökön keresztüli, laparoszkópos műtéttel csinálják. Mondjuk nem mindenkinek lehet így, nekem pl nem.

Szerintem nem kell aggódni, babád is lehet még, de szerintem várj vele a műtét utánig! De talán az lenne a legjobb, ha ezt az orvosoddal beszélnéd meg.

2010. nov. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ja és ha nem múlik el és orvosra lenne szükséged, tudok ajánlani egy remek embert. Már ha Budapesti vagy.
2010. nov. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!