Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha gyakran fázom fel, mehetek...

Ha gyakran fázom fel, mehetek gyógyfürdőbe?

Figyelt kérdés
Nagyjából egy-két havonta felfázom, elég kellemetlen. Épp a napokban van/volt egy. Szerintetek így mehetek holnap gyógyfürdőbe? A doki azt mondta, kádba semmiféleképp ne üljek... gyógyfürdőben meg gondolom több a baci, amit elkaphatok:S
2010. dec. 2. 10:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát igen ott elég sok baci van, de hallottam úszótamponról ami direkt erre lett kifejlesztve hogy az strand vizebe belemehessünk anélkül hogy félnünk kellene a fertőzéstől, én is ki fogom próbálni ha egyszer meggyógyulok, ugyanis én már 4 hónapja szenvedek fertőzéstől, nem tudnak kikezelni, és már nekem is nagyon rossz, úgyhogy ezt mindenféle képpen használom majd ha eljutok oda. Dm-ben drogériákban lehet kapni 500ft körül van és van benne asszem 4-5 db. Próbáld ki hátha segít.
2010. dec. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne menj szerintem se! De a kádba viszont ülj bele olyan forróvizbe amilyenbe csak birsz és önts a kádba egy kiló sót! Hamarabb meggyógyulsz! Jobbulást!
2010. dec. 2. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%
Jobb ha most kihagyod a gyógyfürdőt. Igyál nagyon sokat és kamillás fürdőbe is bele ülhetsz.
2010. dec. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Naaaaaaaaa!

Egyrészt: a felfázás és a fertőzés két különböző dolog!!!

Másrészt: Betegen nem lehet menni.

Harmadrészt: a gyógyfürdők kifejezetten ajánlottak felfázásra és nőgyógyászati gyulladásokra (megelőzésképpen leginkább), de nem mindegy, milyen gyógyfürdő! Ahol a vízösszetételt leírják, ott leírják azt is, milyen panaszokra javallott és mikor tilos menni.

A gyógyfürdő NEM uszoda!


A kádba nem a bacik miatt nem ülhetsz. Elég nagy baj lenne, ha olyan koszos lenne a kád, hogy attól megbetegedj (én szoktam takarítani...)

Egyrészt megfázhatsz, ha hideg a víz vagy a kád, másrészt a habfürdők megváltoztatják a hüvelyflórát és könnyebben kapod el a fertőzéseket.


Hívd fel a gyógyfürdőt, és kérdezd meg, mire való és mire nem javasolt a vízük.

2010. dec. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A drága dokim nem azért mondta, hogy ne üljek kádba, mert maga a kád piszkos:D Kb évente beleülök, mert hiányzik, de előtte domestossal alaposan kitakarítom.

A doktor úgy fogalmazott, hogy a fenekemtől kerülhetnek oda a baktériumok (egész pontosan az "odamászás" szót használta :D).

Köszönöm a válaszokat, mindenképpen utána nézek!

2010. dec. 2. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!