Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyi az esélye annak, hogy...

Mennyi az esélye annak, hogy terhes vagyok? Tesztet érdemes csinálni? (mert a lentiek miatt kaptam hormontartalmú gyógyszereket)

Figyelt kérdés
Jelenleg PCO-m van, tehát nem jön meg minden hónapban, a vérvétel szerint a progeszteron szintem nagyon alacsony, fehér folyásom van, napközben van, hogy megszédülök, és iszonyatosan melegem van, érzelmileg meg érzékeny és feszült hangulatomban vagyok.
2010. dec. 2. 11:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehetsz terhes. Az u.tesómnak azt mondták hasonló helyzetre (PCOS), hogy soha nem eshet teherbe természetes úton. Nem védekeztek, terhes lett, nem vette észre, elvetélt. Ha észreveszi és kap hormont, megmaradt volna a baba. Inkább vegyél egy tesztet.
2010. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tehát elméletileg ugye a hormonzavar meg cysták miatt nem történhet meg (gyakorlatilag viszont megtörténhet)?

És egy teszt elég, vagy érdemes csinálni másikat is pár hét eltelte után?

2010. dec. 2. 12:01
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem is pcos-m van. Én sem a ciklus közepén estem teherbe, hanem akkor, amikor meg kellett volna jönnie. Kósza peteérés mindig lehet. Csinálj egy tesztet, az a biztos.
2010. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
érdemes többször tesztelni.de ha kérnél egy vérvételt mégjobb lenne.mert nekem a teszt mutatatott hamis eredményt nem is egyszer.
2010. dec. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt is jó volna kizárni, hogy nem a hormongyógyszerek okozzák-e a tüneteket.
2010. dec. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a következő vérvétel már csak 3 hónap múlva lesz, ugyanis az endokrinon kidobtak a nyakukból, utoljára csak megvonásos vérzésem volt a gyógyszerek miatt, de szerintem az orvosok is a sötétben tapogatóznak. Köszönöm a választ, ha két teszt is pozitívat mutat, elmegyek vérvételre is :)
2010. dec. 2. 12:19
 7/8 A kérdező kommentje:
1,5 hónapja nem szedek hormontartalmú gyógyszert, azóta csak kiürült a szervezetemből nem? :O
2010. dec. 2. 12:20
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem is PCOS-em van. Félévente mesttruálok kb. Még is direkt kiemelte az orvos, hogy védekeznem MINDIG kell, mert menstruáció nélkül is előfordulhat egy peteérés.
2010. dec. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!