Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hormontartalmu gyogyszereket...

Hormontartalmu gyogyszereket kell szednem nogyogyaszati gondok miatt de ezktol visszatartja a vizet a szervezetem es 3-4 kolt is ingadozik a sulyom naponta. Hetfon meg 58 kilo vagyok majd kedden 54. Ugye ez nem valodi hizas csak a viz?

Figyelt kérdés
170 magas vagyok es altalaban 54-55 kilo de most megorult a szervezetem. Naponta 5-6-szor etkezem. Kezdem valami tejtermekkel majd kesobb gyumolcs (delig), aztan salata valami szaraz hussal, vacsorara csak csirkemmell es lefekves elott 2 tojas feherjeje. Az edzes sem maradhat el (ket nap torna egy nap pihi) es napi 1 ora seta. A parom testepito es sokat segit nekem de en megis hozzatok fordulok. A paromat az oruletbe kergetem a merlegproblemammal. Amit abbahagyom a gyogyszereket visszater a szervezetem a normalis kerekvagasba?
2008. márc. 26. 09:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia!!!


Igen a hormontartalmú gyógyszerek, akárcsak a steroidok pl. első körben rengeteg vizet tartnak vissza, és nem is egyenletesen, így természetesen az a négy kiló az víz. Ennyit nem lehet zsírba hízni, majd vissza. AZ kő keményen víz, a bőrödön látszik is, ha látszik. VAgy érezned kell.


A kérdés hogy visszatér-e a normális kerékvágásba, az már más tészta. Nézzük csak, mivel nő vagy neked teljesen fordított az egész. Mindenesetre attól is függ ez, hogy mennyi ideig használod ezeket a készítményeket, pl a fogamzásgátlók is hormonálisan hazavágják a nők endokrin (=hormonképző)rendszerét egy életre, nem hiába vannak most a 40 es korosztály és a fölötti nők nagy részében kopaszodó nők. EZ nem véletlen. Később mutatkoznak meg a jelei.


Egyébként ha hazavágod a hormonrendszered akkor lehet hogy életed végéig hormonkezelést kell kapj, akárcsak a testépítők akik keményen anyagoznak ők is tesztoszteron cypionáttal szúrják magukat életük végéig, vagy ott vannak a cukorbetegek - inzulin, vagy a pajzsmirigyesek ők meg tiroidokat szednek.

De ehhez az kell hogy évekig haszáld ezeket a gyógyszereket, egy fogamzásgátlótól sem nem lesz senki hormonbeteg. Nyugi.

Egyébként én azért a végén elmennék egy endokrinológushozt teljes vérképet és horonvizsgálatot csináltatni.


remélem tudtam segíteni

2008. márc. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Koszi szepen. Gondolom te voltal a linkelos srac. Evekig fogamzasgatlot szedtem de most hogy abbahagytam felborult a hormonhaztartasom es ezert szedek kulombozo hormontartalmu gyogyszereket amik meg tobb galibat okoznak bennem. Borzaszto verkeringeszavart vettem eszre miota szedem. Van hogy teljesen el van kekulve a labam. De komolyan mar felemetes...meg a vegen leesik magatol.

3 honapig kell szednem de meg alaig telt el 3 het.

2008. márc. 28. 07:09
 3/10 anonim ***** válasza:

SZia! IGen én vagyok a LINK srác :DDDDDD


Azért drukkolok a három hónaphoz, utánna mindenképp menj el egy hormonvizsgálatra, majd rá pár hónappal megint. LEhet hogy hejreáll, lehet hogy kapsz egy kis "visszaállító" HCG-t vagy Clomidot, na persze lehet ezt azért nem írják fel neked. Sokat segít ha a vitaminbeviteled optimális, megadózis C, B és multivitamin komplex mehet mindennap. És ami fontos hogy a vízesedés elkerülése miatt ne csináld azt amit sokan, hogy akkor nem iszol vizet és akkor nem fogsz vízesedni, ez nem helyes út. Ki kell bírnod a betegséged miatt.


sok sikert és kitartást !!!

2008. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy csak te irhattal. Nagyon jartas vagy ezekben a dolgokban. Minden ketsegbeesett fiatal elhizott lany ezen az oldalon toled var valaszt a kerdeseire. nagyon jok a tanacsaid. ha csak a felet fogadjak meg a leirtaknak mar az is haladas.

Koszi a valaszokat es ha meg lesz kerdesem irok neked.

2008. márc. 28. 19:53
 5/10 anonim ***** válasza:

Kösz a kedves szavakat, én örülök, hogy segíthettem, sajna azért nem minden esetben veszik jónéven a válaszaimat, lásd : Szeretnék fogyni, de hogyan kezdjek hozzá? c. kérdés és az ott folytatott beszélgetéseim. Ez van.

Ha kérdés van írj, igazából azért nekem is van még mit tanulnom, soha véget nem érő móka ez, mindíg van mit tanulni.

A baj az amúgy hogy a nagyrészük nem fogadja meg, vagy ha igen feladja, mintsem kérdezne a továbbiakból. Jönnek a kifogások, az akadékoskodás stb... így elég nehéz velük.

De tényleg csak a segítő szándék vezérel.

Amúgy most olvastam hogy este két tojás fehérjéje, hoppá ez elkerülte a figyelmem, nos neked mivel eleve a vízet tartanak vissza a készítmények hanyagolnod kéne a nátriumot, mert az még tovább fokozza a vizesedést, tehát, és bocs hogy ezt elfelejtettem mondani de kerüld az esti tojásfehérjés dolgot, mert elég magas a nátriumtartalma a tojásnak, haelyette zsírszegény turó, vagy bármi más fehérje, akár sima hús is. Illetve minden nemű só, max tengeri só, de még az se. Fűszerek mehetnek. Jah és nátriumszegény ásványvíz /2 mg os kb./ És mindent megtettél hogy lecsökkentsd a vizesedést, ráadásul a nátrium ezen túlajdonságait a gyógyszerek felerősítik. Nem hiába a testépítők is félnek a nátriumtól a versenyidőszakban mint a tűztől úgy óvakodnak tőle. Jó, persze te nem olyan hormonokat használsz, de a túlajdonságaik ugyanazok, csak ők a mellékhatásaikat használják ki, te meg szenvedsz tőlük.


Sok sikert, remélem segítettem!!!

2008. márc. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Koszi...akkor vacsorara marad a turo. Gondolom te is testepito vagy. Miota csinalod? Kemeny dolog. Latom a paromon hogy kinozza magat versenyidoszakban. Somegvonas, sofeltoltes meg minden ami ezzel jar de nekem jo mert ilyenkor nem kell foznom.
2008. márc. 29. 11:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Igen is meg nem is. Nekem ez az életem, már 14 éves korom óta sólyzózom, mert akkor még csak az volt, de komolyabban úgy másfél éve edzek és táplálkozom úgy ahogy azt kell, mert akkor teremtődött meg úgymond a feltétele annak hogy ezt tudjam csinálni /különköltözés a szülőktől/. Rendszeresen járok testépíő rendezvényekre, nekem nagyon bejön ez a sport, szerintem nincs is ennél jobb, de persze ez az én véleményem, amúgy soha nem leszek bajnok, nincs olyan jó strukturám, de nem is ez a lényeg szerintem. Akinek jó a genetikája és megvan hozzá a lehetősége anyagilag, támogatottságban az versenyezzen én nem fogok, vagy ha igen sok sok év múlva csak, de nem emiatt.

Meg olvasok rendszeresen szakirodalmat is azért.

Viszont ugyanúgy készülök én is, mintha versenyezék, nem csinálom olyan régóta, hogy olyan fizikumom legyen, hisz még csak 23 vagyok a későn érő fajtából, így adtam magamnak 5-6 évet hogy némi fizikumom legyen.


Remélem hasznos volt amúgy amit mondtam a párod is tuti ezt mondaná. Azért kérdezd meg őt is, hátha eltér a véleménye.

Sok sikert mindenhez!!

2008. márc. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez még lemaradt :D


a túró amúgy azért jó mert míg a tojás is viszonylag lassan felszívódó fehérjeforrás, úgy a turó is, és tele van kazeinnel ami nagyon jó dolog, és pont az éjszakai alvás előtt pont erre van szükséged, mivel igencsak katabolikus /"izombontó"/ állapot a testnek, hisz 8 órán át nem kap semmi tápanyagot. Gondolom néha párod is felkel kajálni éjnek idején?? a nagyon elvetemültek azt szokták :D

2008. márc. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szia

ezt a sportot esszel kell csinalni es ugy latom hogy neked ez meg van, mar csak turelem kell es sok edzes. A parom mar 4 eve versenyszeruen csinalja (de 10 eve kezdte) de nem hiszem hogy hallottal rola mert Romaniaban elunk. Volt egy csunya motorbalaesete es ripityara tort a laba ezert egy fel eve alig jar edzeni. Kihasznaljuk azt hogy most egy ideje "tiszta" a szervezete es gyereket akarunk (ezert szedem a hormonokat). Kivancsi vagyok hogy nezhetsz ki! Azert biztosan van mar latszata a kokemeny munkanak! En egesz eletemben sportolta. 10 evig tancos voltam majd a terdem miatt abbahagytam es igy jott a terem es az aerobik. A parom sokat segit nekem de mostansag kezdek az agyara menni mert nem erti hogy miert csinalok nagy ugyett a kiloimbol ha egyszer terhesen majd hizni fogok egy csomot. Azert szeretnem hogy csak a pocakom hizzon es ne a fenekem. meg csak 21 eves vagyok es szeretnek "csinos" kismama lenni. Szules utan biztos lehetsz benne hogy ehalmozlak a leveleimmel! Szoritok neked hogy sikeres legy ebben a sportagban. Magyarorszagon elsz?

2008. márc. 29. 13:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!!


Hát igen, ha a párod most "tiszta" akkor érdemes megkreálni az utódot. Húúúú de jól fogalmaztam !! :D


Egyébként, hogy az agyára mész, csak természetes, hisz félsz hogy nagyon el fogsz hízni a terhesség alatt, és után. Ez teljesen normális szerintem. Nővérem most a második hónapban van, ő is ezen parázik, közben meg tök vékony. Ő keményen nyomja a Rubint Réka terhes tornát DvD-n, egyik nap én is végigcsináltam vele, az 1-3 hónapos kismamáknak szoló részt, elég edzett vagyok, de majd becsináltam tőle, pedíg csak 20 perc volt. Mondtam is tesómnak a nők nem normálisak :DD

Persze izomlázam azért nem volt utánna, de nem volt semmi. Szerezd be, nagyon jó, tényleg csak ajánlani tudom, kivéve az update módszert, azt inkább ne eröltesd soha!

Szerintem ha csinos kismam akarsz lenni, ez az egyik legjobb módja, tényleg.

Aztán ha már vége a szoptatásnak és időd engedi és már hormon sem lesz, akkor jöhet az edzés!! Ki kell bírnod. Nincs mese.

Hogy hogy nézek ki? húú hát most tömegelés kellős közepén vagyok 83 kilósan 160 cm magasan, gondolom így már össze tudod rakni a képet. :D Majd küldök képet, de csak a diéta végén /aug-szeptember/ amolyan, előtte- utánna képet. Az lesz a tuti.

Magyarországon élek, a fővárosban.


2008. márc. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!