Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A kamaszkori fogyokura befolya...

A kamaszkori fogyokura befolyassal lehet kesobb a mellek normalis kifejlodesere?

Figyelt kérdés
A haziorvos azt felelte hogy nem.En ugy gondolom hogy talan megis oka lehet. Nektek mi a velemenyetek? A valaszokat elore koszonom.
2009. jan. 17. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

De bizony lehet, méghozzá a gyors, önsanyargató koplaló jellegű diéta, mivel bezavar a hormonháztartásodba. mivel ugye a nemi jellegek kialakulásáért, így a mellek fejlődéséért is a belső elválasztású hormonok felelnek, ezért logikus, hogy egy rendellenesen működő hormonháztartás nincs jó hatással a mellek növekedésére. pl nem fejlődik ki rendesen a mérete, meg belül a tejmirigyek nem működnek megfelelően a későbbiekben.

összegzésképpen: kíméletes fogyókúra, rendszeres étkezéssel, és sok sporttal ajánlott.

2009. jan. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja, vagy jobban mondva, ha befolyásolta volna, akkor nem csak erre korlátozódna, hanem egyéb tünetek, utóhatások is lennének/vagy lesznek, és persze mindehhez radikális fogyókóra kéne ahol vitaminhiány, kóros soványság stb is fellépett.
2009. jan. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Kozel 14 eves voltam mikor 10 kilogrammot lefogytam: 63kg-rol 53kg-ra. Mondhatnam, hogy az elso kilok szigorubb dietval mentek le. De kesobb rendre visszatettem. Az zavart hogy a combjaim tul vastagok voltak meg a fenekem tul nagy. Testem felso reszevel nem volt gond: derekam karcsu volt, karjaim vekonyak, hasam lapos. Kesobb meg fogyokuraztam parszor mert egyszeruen felesleges kilok voltak rajtam es keptelen voltam elfogadni magam ugy. Persze a kilok visszaleptek...

A melleim 18 evesen valtak formasabba, kerekebbe, de az also reszemhez kepest a meret elegge minuszban van, A-s melltartot hordok. Genetika problema nem lehet az oka,a csaladomban velem hasonlo eset nincs.Elgondolkoztam mar tobbszor azon, hogy a mellek jelenlegi meretenek aaz oka a kamaszkori fogyokura lehet. Elegge gond, hogy akkoriban senki nem hivta fel a figyelmem arra, hogy ennek nemcsak fogyas lehet a kovetkezmenye, hanem a fejlodesnek is arthat. Lehet a fogyokura hianyaban is ez lett volna az eredmeny, de biztosan tudn nem lehet.

Most 23 eves vagyok es ujra fogyokuraznom kene mert a 168cm magassagomhoz 68kg-ot ut a merleg, ami eleg sok, 58 kg lenne a megfelelo. De mikor belegondolok hogy a melleimbol is fogok fogyni elmegy a kedvem az egesztol, de valamit kell tennem. Arra gondoltam hogy csak a comboknak meg a feneknek fogok megfelelo tornagyakorlatokat vegezni, dietat nem tartok, de probalok minel egeszsegesebben enni es a vacsorarol lemondani. Amugy altalaban normalisan szoktam enni, nem tomom magam, de az edessegeket szeretem...ez is oka lehet talan.

Szivesen kiprobalnam a cm-ben csokkento tekercses modszereket vagy az ultrahangos kezelest, mert hallottam hatekonyak, de ezt jelenleg nem engedhetem meg magamnak.

Azt tanacsolnam, hogy ha valaki fogyokurazni szeretne, forduljon elobb egy jo orvoshoz, foleg ha kamasz, es az o utbaigazitasait kovetve kezdjen bele az alakformalasba.

Ha vannak kozuletek olyanok, akik hasonlo esetben voltak illetve vannak, megkerem irjak le tapasztalataikat velemenyuket. Orvosok velemenyet is szivesen fogadom.

A hozzaszolasokat elore koszonom.

2009. jan. 18. 09:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!