Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációs gondok! Melyik...

Menstruációs gondok! Melyik lenne a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

18 éves múltam és az a problémám,hogy még mindig nem rendszeres a menstruációm,van hogy pár hónapot kimarad(most 18-án kellett volna megjönnie,és semmi,szerintem ebben a hónapban már nem is lesz)

én azt hallottam,hogy ebben az esetben el lehet menni nőgyógyászhoz(eddig még nem voltam,nemi életet pedig nem éltem)és akkor ő ad valamilyen gyógyszert,de erről pedig hallottam olyanokat,hogy nem feltétlenül jó a fogamzásgátló szedése(egyik ismerősöméknek valószínű ez miatt nem jön össze a baba több éve)és igazából nem tudom mit csináljak...

menjek dokihoz és szedjek gyógyszert(ami a későbbiekben lehet,hogy problémát okoz)vagy pedig maradjak,de akkor valószínűleg nem áll magától helyre a mensim...

ti mit tanácsoltok?


2009. jan. 22. 14:02
 1/5 anonim ***** válasza:
menj el egy jó orvoshoz,és rá halgass!
2009. jan. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én mindenképp elmennék orvoshoz.Ha kimarad hónapokig a menstruációd az akár terhességre vagy más betegségekre utal. De ne ijedj meg!!! A gyógyszertől nem lesz bajod. A késöbbiekben mikor már akrsz gyereket akkor leálsz a fogamzásgátlóval.De nem biztos hogy fogamzásgátlót fogsz kapni hanem valami más gyógyszert.A lényeg hogy:Irány az orvos!!!
2009. jan. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A kerdezo leirta, hogy nem el nemi eletet, igy terhesseg kizarva.


En 19 vagyok, es meg nekem sem rendszeres, honapokig kimarad. Egy orvos azt mondta, ez a stressztol lehet. Ez volt az erettsegi elott. Az erettsegi elso napja utan megjott, ahogy kicsit "felengedtem".


Erettsegi utan kulfoldre jottem, ez eleinte szinten stresszelt, most pedig a kultursokk okozza, hogy kimaradozik. Az orvos nem akar gyogyszerekkel "tomni", mig nem elek nemi eletet.


Ez csak az en peldam, ha teged az nyugtat meg, hogy elmesz hozza, akkor tedd meg!

2009. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat!ja igen terhesség kizárva,a stressztől viszont nagyon is lehet(suli,családi problémák),de lehet,hogy azért lenézek egy dokihoz,biztos ami biztos alapon...
2009. jan. 22. 14:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Az orvos tudja, hogy milyen gyógyszer kell neked. Csak te magad is ragaszkodj hozzá, hogy előtte vizsgáljon ki teljesen és legyen vérvétel is. Hallom, hogy sok orvos anélkül nem ír fel fogamzásgátlót, hát itt Pécsen meg még csak olyan dokival volt dolgom, akinek eszébe sem jut vért vetetni gyógyszer felíráshoz akkor sem, ha első alkalommal íratja fel valaki. Szóval ehhez ragaszkodj, és akkor nem fog olyat felírni, ami nem jó neked. Én 6 évig szedtem fogamzásgátlót, szünetet se tartottam sose, mert az volt a papíron, hogy nem kell szünetet tartani (mármint a régieknél kellett olyat, hogy évente egy hónap szünet), és az is rá volt írva, hogy abbahagyása után akár rögtön el lehet kezdeni összehozni a babát. Na hát nekem a gyógyszer abbahagyása után egyszer jött meg, aztán terhes is lettem.

Barátnőm meg egyetlen egy szemet hagyott ki és terhes lett és egészséges babája született (amúgy nekem is).

Szóval ettől ne félj, a mai fogamzásgátlók már, ha megfelelő kivizsgálás után írják fel, nem okoznak ilyen gondot, ha gond van, akkor ott általában más is van a háttérben.

2009. jan. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!