Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehet mensturáció alatt...

Lehet mensturáció alatt tamponnal beleülni a fürdőkádba?

Figyelt kérdés
Ha igen mennyi ideig ? Mert én elég sokáig ülök a kádban, úgy 1 órát vagy másfél órát .:D
2010. dec. 18. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan ülhetsz egy órát.

De azért a menstruáció idejére lehet, hogy jobb lenne ha kibírod, hogy nem fürdesz, hanem zuhanyzol.

2010. dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

Menstruáció alatt egyáltalán nem ajánlott a fürdés. Mármint beleülni a kádba. A tampon sem mindig 100%-os, és nyitva van a méhszájad. Tehát ha nincs szerencséd, akkor be tud folyni a fürdővíz a méhedbe. Azt meg hadd ne részletezzem, mi mindent tud okozni mondjuk egy olyan baktéium, amit összeszedtél a buszon, aztán belemosódott a fürdővízbe és bekerül a méhedbe. Méhgyulladást kaphatsz, vagy akár meddővé is válhatsz.

Persze erre viszonylag kicsi az esély, de őszintén: van kedved kockáztatni azt, hogy a jövőben lehet-e egyáltalán gyereked?

Inkább amíg menstruálsz, csak zuhanyozz, kibírod azt a pár napot.

2010. dec. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
akkor zuhanyozz!fő az egészség
2010. dec. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi ..igazatok van.:D
2010. dec. 18. 14:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Az úszónők sem vesznek ki szabadságot minden hónapban, szóval a tampont arra találták ki, hogy vízben is lehetsz vele.Ha nem állsz fejen a kádban még a méhedbe sem fog felfolyni mint a nagyonokos kommentelő írta.
2010. dec. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A nagyokos kommentelő vagyok, nem azt írtam, hogy fel fog folyni, hanem hogy felfolyHAT. Ha az ember úszó, akkor a hivatásáért vállalja ezt a kockázatot. Mert azért megéri. Mert az annyira fontos neki.

De azért, hogy ne hagyj ki pár napot a kádban ücsörgésből, szerintem nem éri meg. Bár ezt a kérdező tudja, hogy számára mennyire fontos, megéri-e a kockázatot.

(Ez olyan, hogy nekem pl. formalinnal kellett kenni a kezem, hogy tudjam csinálni a szakmám. Tudom, hogy rákkeltő. De fontosabb volt, amire kellett.)

2010. dec. 19. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!