Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több éve rendszertelen menstur...

Több éve rendszertelen mensturáció?

Figyelt kérdés

Több mint 4 éve menstruálok. A kezdetekben még normálisnak tartottam, hogy rendszertelen, de így, 4 év elteltével már nem tartom annak. (volt, hogy 28 nap után jött meg, köv. hónapban 37, aztán 32 stb)


Tehát az érdekelne, hogy szerintetek érdemes lenne-e vele orvoshoz fordulni vagy valószínűleg semmilyen probléma nem áll a háttérben?


Lehet, hogy befolyásoló tényezőnek számít, hogy vérszegény vagyok.(?)


A válaszokat előre is köszönöm. 18L


2011. okt. 7. 15:10
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Én 10 éve menstruálok.Rendszertelenül, de az utóbbi 2 évben nagyjából megjön minden hónapban, de van mikor kimarad.A családban nálunk minden nőnek ez volt a gondja, aztán szültek és beállt nekik.Én voltam vele(nemcsak ezért) nőgyógyásznál és azt mondta van akinek ilyen, de ha szülök valszeg majd beáll.Én nem vagyok hajlandó ezért fogamzásgátlót szedni, ami valójában nem is segít ezen csak átveri a szervezetet és úgy tűnik, hogy hajjj de jó renszeres lett, közben az csak megvonásos vérzés.Ha meg abbahagyja megint össze vissza lesz.

A vérszegénység nem áll vele összefüggésben, mivel az csak a sejtek számát jelöli nem a vér mennyiségét.Ha sokat iszol több a véred és hígabb, ha meg nem akkor betöményül.Tehát ez nem áll vele összefüggésben.

2011. okt. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Én is úgy tudtam, hogy a vérszegénység nem függ össze vele ilyen téren, köszi a megerősítést.


Igazából kimaradni nem szokott (1-szer fordult csak elő még régebben). Inkább az zavar, hogy mindig aggódhatok, hogy mikor jön meg.


A fogamzásgátlós "módszerről" már én is hallottam.Csak ezért én se lennék hajlandó fog.tabit szedni.

2011. okt. 7. 15:26
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet, h neked nehezebben áll be a ciklusod, de ha a doki megnyugtatott, akkor nincs miért aggódnod!

A tablettát én se javallom!(feltéve, ha más miatt szeded)

Az erős és elhúzódó vérzés valóban okozhat vérszegénységet, bár a nők 90%ának van.

A vérszegénység viszont nem okoz cikluszavart általában.

Szerintem is szülés után rendeződni fog.

2011. okt. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!