Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért viszik túlzásba a...

Miért viszik túlzásba a menstruáció "átkozását" a nők?

Figyelt kérdés

Szerintem szörnyű, hogy nyafognak. -Jajj, nekem szenteste jön meg! Most mi lesz??? SOS!!!! -Annyira nagy dolog ez? Teljesen természetes, olyan mint, hogy valaki tud Székletet üríteni. Az lenne a baj,ha nem jönne meg valakinek. Kikészítenek az ilyen nők...


Szerinted?


2010. dec. 21. 13:50
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
28%
Erre én csak annyit mondok, hogy aki átkozza a menstruációt és azt akarná bárcsak ne lenne, annak akkor se lehessen gyereke, ha akar!
2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
48%

Átkozni nem kell, mert nagy ajándék, ami nekünk nőknek jutott. Egy élet kihordása, egy élet adása!


Azzal nem értek egyet, hogy csináljunk úgy, mintha minden tökéletes lenne és közben nagyon nagyon fáj.. Az ember érző lény, nőként pláne nincsen szükség a keménykedésre.

Nem kell hisztizni, de nem kell magunkat sem megjátszani. Ha fáj, egy picit félrevonulsz. (Ha megteheted)Ünnepek alatt otthon az ember, ha nincs jól, elvonul egy kis időre, ennyi.

Átlag nőnek ennyi elég, ha valaki nagyon szenved, akkor bizonyára ezt a család is tudja nála és meg fogják érteni.

2010. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
48%
Az a baj, hogy a még nem menstruáló lányokat is elrémisztik, aki már menstruálnak.
2010. dec. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
67%
Egyetértek az előttem szólóval. De ez a mai kultúra hatása is. Csináljunk úgy, mintha nem lenne, tüntessük el, semmisítsük meg hiszen mindig rosszkor van, akadályoz az önmegvalósításban...
2010. dec. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
100%
Kedves első! Igenis van olyan, amikor azért tud fájni... Mellesleg engem inkább az zavart, hogy egy 18 éves fiú nyilatkozik úgy a menstruációs görcsről, hogy ugyan már, csak nem fáj az annyira. Persze, ő ez pontosan tudja. :) És de, igen, vállaljunk gyereket, pedig biztos fáj az is. Számomra hamarosan ki is derül, hogy mennyire, most várom az első babánkat, hat hét múlva szülök. De az is biztos, hogy ha a (férfi) szülészorvosom bármelyik nyűgömre azt mondaná a várandósságom alatt, vagy a szülésnél, hogy ugyan, nem is olyan rossz az, nagyon nagyot csalódnék benne (faképnél is hagynám rögtön)... Szóval legyen már ennyi bizalom a másik nem iránt, egyáltalán egy másik ember iránt, hogy ha olyasmiről mond valamit, amiről nekünk fogalmunk sincs, ráadásul semmi okunk nincs feltételezni, hogy hazudik, akkor higgyük már el, amit mond...
2010. dec. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%
Annyiban még kiegészíteném, hogy szülés közben nem kell dolgozni, megfelelni, családot kiszolgálni. És szülés 1-4szer van egy nő életében átlag, menzesz, ami fájhat pedig nagyon sokszor.
2010. dec. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
0%

Meglepődtem h érdekesnek találjátok a véleményem.

És igen nem fáj annyira szóval ne túlozzatok. Mert a tökön rúgás megint más ott szervet érint a rúgás. Az azért fáj.


De a tiétek belső eredetű. és nem olyan rossz ahogy ti előadjátok.

2010. dec. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 A kérdező kommentje:
a fiúnak annyiban van igaza, hogy sokan túljátszák! Mert ez így is van. Persze sokan nem, de azért vannak olyanok bőven!
2010. dec. 21. 15:48
 19/34 anonim ***** válasza:
67%

Nah jó, azért arról ne vitatkozzunk már, hogy mennyire szörnyű.

Tényleg baromira tud fájni, elhiheted.

Nekem is volt már, hogy csak feküdni bírtam, és folytak a könnyeim. (Pedig vettem be gyógyszert). De inkább minden hónapban elviselném ezt, csak lennék végre egészséges:(


Szóval nem kell lebecsülni a fájdalmat, mert vkkinek tényleg durva. Egyik rokonom pl minden menzesznél hányt és elájult...


Csak akármennyire is fájdalmas, nézzük a jó oldalát. Ez a jele annak, hogy egy nő normálisan működik, képes lenne gyermeket nemzeni.


Egyébként kimutatták már, hogy azok a lányok, akiket úgy neveltek, hogy "ne várd a menzeszt, mert szar és fáj is, meg mindig rosszkor jön", azok sokkal többet szenvednek vele mint azok, akiket úgy neveltek, hogy "ez az egészség jele" stb..

2010. dec. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:
jaja, optimistán kell a dolgokhoz állni!
2010. dec. 21. 15:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!