Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy fog zajlani az első...

Hogy fog zajlani az első nőgyogyászati vizsgálatom? És jobb lenne ha miniszoknyába mennék és a miniszoknya alatt legyen bugyi? Valami kellemetlenet fog csinálni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 17:26
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia! en is nemreg voltam eloszor nogyogyasznal, szerintem nincs ertelme a miniszoknyanak, amugy is lekell vetkoznod alol felmeztelenre..

nekem az elso vizsgalatom ugy volt ,h bementem es elmondtam az orvosnak h miert jottem(en azert mentem h fogamzasgatlot irassak fel), szoval miutan elmondtad h miert mentel, akko alol levetkozol, felulsz vagyis fekszel a vizsgalo allvanyra (:vannak akik kecskenek becezik az allvanyt:) es megvizsgal, kicsiit felnyul a huvelyedbe, megnyomkodja kivulrol a hasad alatti reszt-a mehedet- es ha szukseges akko meg ekografot is csinal, nekem nem csinalt, utana feloltozol es kesz.

persze kozben kerdzeget h mien szokott lenni a mensid, h rendszerese meg ienek..

.. haat nagyjabol ennyi, szii es ne izgulj ;)

2009. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Bemész a rendelőbe, leülsz, a doki megkérdezi, mi járatban. Elmondod. Megkérdezi van-e panaszod, van -e folyás, fájás, viszketés, mikor volt az utolsó mensesen, élsz-e nemi életet, védekezel-e és hogyan.

Utána elmész levetkőzöl alul, kimész, felfekszel a vizsgálóágyra és megvizsgál. Egy kacsa nevezetü eszközt vezet a hüvelyedbe, amivel kicsit szétnyitnya a hüvelyed, hogy belelásson.Ez nem fáj, de kellemetlen és hideg lehet. Vesz egy pálcával mintát a méhszájadról, ezt érezheted, de szintén nem fáj, csak fura érzés lehet. De lehet , nem is érzed.(ez kell a citológiához) Aztán kiveszi a kacsát, benyúl ez egyik ujjával, a másik kezével pedig kívülről megnyomkodja a hasad, így vizsgálja a méhed, és a petefézskeidet. Lehet a melleidet is megnézi, bár ezt kevés doki teszi meg. Beutalhat egy laborba-ha fogamzásgátlót kérsz.

Mindegy milyen ruhába mész, úgyis látni fog deréktől lefelé De a közérzeteden javíthat, ha vagy szoknyába mész és nem veszed le, csak mikor felszállsz az viszgálóágyra feltűröd a derekadra, vagy valami hosszu felsőt húzol, ami eltakarja a feneked.

Ne félj, semmi rossz nem fog történni veled, ez a nők életéhez legalább évente 1x hozzátartozik, és nagyon fontos, hogy rendszeresen elmenj, és megvizsgáltasd magad.

2009. jan. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

szia!

énis most voltam 2hete.

nagyon féltem töle meg minden de semmi olyan rossz nem volt amitöl kellett volna.

én farmerba és egy majdnem térdig érö tunikába mentem:)

2009. jan. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!