Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok ti ezt hogy oldjátok...

Lányok ti ezt hogy oldjátok meg? Másnál is így van?

Figyelt kérdés
Mikor megjön a mensim, először tök könnyű a normál tampont felrakni, mert ugye már véres a hüvelyem.Általában még a második is felmegy valahogy, de kb ennyi.Utána már a normál se, van hogy első nap estére fel se tudom rakni, annyira fáj.Mit tehetek?
2011. jan. 1. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Használj kisebbet.

Vagy várj pár percet a wc-n, amíg kifolyik a hüvelyedhez vér...

2011. jan. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a tampon hüvelyszárazságot okoz.kinél kevésbé,kinél jobban.

legyen vizes az ujjad.mást nem tok tanácsolni

2011. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

és ha már a mini se megy fel,hogy használjak kisebbet?

azt meg utálom ha sportolás közben érzem hogy a lábam között csúszkál a hülye betét...

mondjuk így is van sokszor hogy felrakok azt is mert nem bízok benne:S

2011. jan. 1. 21:17
 4/8 Tinker Bell ***** válasza:

Bár nem használtam még, mert nincs rá szükségem, de még régebben hallottam, hogy van ilyen segédeszköz is.

Megkerestem neked:


[link]

2011. jan. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

én csak akkor használtam régebben, mikor erősen véreztem.

manapság már nem erős a vérzésem.

használd csak alkalmanként szerintem.

1 nap 1x.

aztán ha letelt az 5-6 óra kb., betétet tegyél be.

2011. jan. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem megy be a tampon, nem csuroghat a lábad között semmi, hiszen nem elég erős a vérzés. Ha viszont annyira kevés, hogy a mini tampon sem megy fel, érdemes dokihoz fordulni.
2011. jan. 2. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt a tampon hüvelyszárazságot okozhat, másrészt pedig, ha nem telt meg teljesen a tampon még kihúzni is nehezebb.

Ezért bonyolultabb dolog ez, mint a betét.Ki kell tapasztalni, hogy mekkora tampont kell használni, milyen időközönként kell cserélni.

Én kezdetben úgy csináltam, hogy ha elmentem valahová akkor tettem fel tampont (suli, rokonok stb.).Suliba ugye 7 órát nem bírok ki csere nélkül, meg nem is egészséges, ezért kezdetben úgy csináltam, hogy kivettem a tampont és betétet tettem be.

Most már tudom, hogy mikor milyen méretűt használjak és milyen időközönként cseréljem.


Az valóban segíthet, ha néhány percet vársz, hogy a vér elkezdjen kifolyni és akkor könnyebb lehet felhelyezni a tampont, de ha a minit is nehéz felhelyezni, akkor ne erőltesd!

15/L

2011. jan. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ki kell tapasztalni,hogy mennyire erős a vérzésed,én néha bekrémezem a tampon végét,hogy jobban felmenjen,normállal kezdtem most már supert használok éjszakára+egy szárnyasat is feldobok ha kell-
2011. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!