Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért olyan rossz menstruálni?

Miért olyan rossz menstruálni?

Figyelt kérdés
Még nem jött meg, de mindenki azt mondja, hogy rettenete. De miért. Ezt nem igazán értem...
2011. jan. 2. 12:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem rettenetes azért. meg őszintén szólva kilehet bírni, sőt, hozzászoksz előbb utóbb és már észre sem fogod venni, nemfog akadályozni semmiben sem. az elején kell mindig rábeszélned magadat, nemszabad hagynod h a menzeszed befolyásolja az életedet...ha ezen túlvagy utána már észre sem fogod szinte venni.
2011. jan. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
7%
Én nem tudom, hogy miért rossz. Még én sem menstruálok, de én már alig várom, hogy megjöjjön. Talán azért kínos egy kicsit, mert ugye nemtudod mikor jön meg, és ha nincs nálad betét... Meg osztálytársamnak az osztályban jött meg, mindenki ezzel cikizte, és a nadrágja meg a széke is olyan lett. De én nem értem, hogy miért lenne olyan rettenetes. AZt jelzi, hogy egészségesen működik a szervezeted, és hogy ha felnősz, lehet saját gyereked. Tehát a női létnek egy csodálatos dolga. :)))
2011. jan. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

nekem fogamzásgátló mellett is erős a menzeszem,sokszor átázok,nem bírom a tampont,ezért csak betétet használhatok,ami kényelmetlen érzés,hogy ott van.

nem beszélve a hasgörcsről.

de hát ez egy természetes dolog.inkább havonta ez az egy hét rettenet,minthogy ne lehessen babám.

2011. jan. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2011. jan. 2. 12:59
 5/21 anonim ***** válasza:

Nekem 3-4 napig tart csak.Görcsölni első napon szoktam,szóval nekem nincs okom panaszra. Gondolom akik szerint rettenet azoknak sokáig tart,erős ,fájdalmas stb

Néha én is szidkozódom,mikor épp "rosszul időzit",aztán belegondolok hogy inkább hálát adok az istennek hogy megjött ebben a hónapban is:) tehát egészséges vagyok és nincs gyerek sem:D

2011. jan. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
78%
Hát bizony elég rettenetes. Mindig akkor jön meg, ha nem kéne. Pl utazás előtt, bál előtt, kirándulás előtt stb. Állandóan azzal kell foglalkozni, mig mások strandolnak, utaznak, táncolnak. Ne várd. Csak a kényelmetlenség, a kellemetlen helyzetek előidézője. Tudom mostanában ciki, ha még nincs meg, de hidd el, a többieknek sincs, csak hazudnak.
2011. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem rettenetes! Ez a mai divat, hogy így kell hozzáállni a menstruációhoz. A negatív hozzáállás pedig valóban tüneteket fog okozni.


Teljesen természetes dolog, még akkor is, ha nem vagyunk olyan topok alatta, azt jelenti, hogy nő vagy, a tested felkészült a gyermekáldásra!


Ne törődj a balga lányokkal, akik terjesztik, hogy ez mennyire szörnyű. Ritka az, amikor tényleg annyira fáj, hogy jelentősen akadályozza az életvitelt.

Úgy kell szervezni az életedet lehetőség szerint, hogy azokra a napokra kevesebb terhelést, programot tegyél és picit többet tudjál pihenni.


Szégyellni meg egyáltalán nem kell bármi is történjen, kezeld teljesen természetesen, akkor a "csúfolkodók" sem fognak téged kiszemelni.

Érett férfiak pedig érteni fogják, ha nem vagy jól.

2011. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
Utazáskor pedig picit többet állunk meg a Wc-nél, az első 2 nap amikor erős, akkor kirándulunk és várost nézünk, a strandolást hanyagoljuk.
2011. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
78%

Suliban minden szünetbe wc-re járás, és így is pont, hogy nem ázok át, super tamponnal.

Első 2 nap van, hogy megmozdulni alig bírok, nem tudok enni, mert mindent kihányok, hasmenésem van. Ha mégis megyek valahova, kb 5-6 gyógyszer van bennem, és még így is érzem, hogy fáj. Pedig elég erős gyógyszereket veszek be.

2011. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
26%

Kedves kérdező.

Egyáltalán nem rettenetes, felesleges felfújni a dolgot, ha meg esetleg mégis lenne valami görcs, van rá több görcsoldó, de nem fogod a falat kaparni fájdalmadban, én pl. soha nem érzek semmit, az ismerőseim se.

Figyeld meg az idősebb lányokat, nem fogod rajtuk észrevenni, mikor van meg nekik, akkor annyira nem lehet rossz:)

2011. jan. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!