Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruálni akarok. Ez baj?

Menstruálni akarok. Ez baj?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 14:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
mivan?
2011. szept. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
O.o fiú vagy ? akor igen !!!
2011. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
XDD
2011. szept. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
:DD
2011. szept. 24. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez elég WTF kérdés..:D
2011. szept. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Bambuszka32 ***** válasza:

Ha tényleg lány vagy és még nem volt havid akkor nem baj ha várod, nekem is van egy 11 éves lányom és nagyon kíváncsi rá. Meg hát ugye a barátnői már dicsekednek hogy kinek van, kinek nincs még:)

Akkor egy kis infó:)


Általánosságban 12-13 éves korban jelentkezik


A menarche időpontja sok tényezőtől függ (pl. klíma, testtömeg, fizikai aktivitás), általánosságban mégis elmondható, hogy 12-13 éves kor körül következik be.


A szakemberek összefoglalták, hogy tipikus esetben milyen fő jellemzőkkel zajlik le a folyamat:


A menstruáció átlagosan az emlők fejlődésnek indulása után 2,5 évvel indul be.

Az első menzesz 2-7 napig tart.

A teljes menstruációs ciklus 21 és 45 nap között van.

A lányok többsége 'közepes' erősségű menzeszről számol be, napi 3-6 alkalommal cserélt betéttel vagy tamponnal.

A szakemberek azt javasolják a serdülő lányoknak, hogy vezessenek naplót vagy táblázatot arról, hogyan zajlanak a kezdeti menstruációik, mert ez sokat segíthet az esetleges zavarok felderítésében


A havi vérzés elmaradása vagy rendszertelenné válása nem kívánt terhességet vagy akár betegségeket is jelezhet, ezért a szakemberek azt javasolják, hogy ha az alábbi tizenkét tünet közül egy is jelentkezik, a lányok forduljanak orvoshoz.


Nem indul meg a menstruáció három évvel azután sem, hogy az emlők fejlődésnek indultak.

Nem indul meg a menstruáció 13 éves korra úgy, hogy közben a nemi érésnek sincs más jele.

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy közben az arc vagy a testszőrzet megerősödik. (hirsutizmus gyanúja)

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy a lány közben túl sokat sportol vagy evészavarokkal küszködik (anorexia vagy bulimia gyanúja)

Nem indul meg a menstruáció 14 éves korra úgy, hogy a nemi szerv sem fejlődik megfelelően.

Nem indul meg a menstruáció 15 éves korra.

A menstruációs ciklus teljesen szabálytalan időközöket mutat.

A menstruációs ciklus gyakoribb, mint 21 nap.

A menstruációs ciklus ritkább, mint 45 nap.

Két ciklus között akár csak egyszer is eltelik legalább 90 nap.

A vérzés hét napnál tovább tart.

A vérzés túl intenzív (pl. óránként kell tampont vagy betétet cserélni).

2011. szept. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy várod, de majd eljön az ideje. Van már valami más jele rajtad a serdülőkornak? Hány éves vagy?
2011. szept. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
ha még nincs meg, természetes, hogy várod. 1 év múlva meg már imádkozol, hogy bár ne lenne.. :D
2011. szept. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi uccsó3-nak:) 13 vagyok, nőnek melleim (már nagyok:) szőrösödök, de hónaljam nem :S és örülök is neki :D van folyásom is.
2011. szept. 25. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:

A hosszú válasz íróját korrigálnám(én így tudom)

16 éves korig nem jön meg(barátnőmnek több mint 15 évesen, mármint már elmúlt 15 éves, vagyis már betöltötte a 15. életévét, mindegy nem tudom megfogalmazni, biztos érted, szóval 15 évesen jött meg)

persze ha több mint 90 napig nem jön meg el lehet menni, de nekem kb. 120 napig nem jött meg és nem volt semmi baj

2011. szept. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!