Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ma voltam először nőgyógyászná...

Ma voltam először nőgyógyásznál,72órás tablettát írattam fel és egy úttal fogamzásgátló tablettát is. Lehet, hogy félre értettem valamit, de azt mondta az orvos, hogy a menstruációm közepénél menjek vissza vizsgálatra. Valaki tud ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Utána olvasgattam itt, és többen is azt írjátok, hogy menstruáció alatt nem vizsgálnak meg minket a nőgyógyászok. ... Azt mondta, meg fog rendesen vizsgálni, mert ma csak bementem, odaadta a vényeket és eljöttem. Akkor ott annyira izgultam, nem is jutott eszembe, hogy visszakérdezzek.

L/18


2011. jan. 11. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
ha úgy adta ki a fogamzásgátlót, hogy még csak meg se vizsgált akkor az nem jó orvos, ne váltsd ki a fog.tablettát és menj el egy másik orvoshoz aki megvizsgál előtte rendesen, mert ha csak úgy elkezdesz szedni tablettát akkor súlyos egészségügyi problémáid lehetnek, ez nem vicc
2011. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem a ciklusod felénél kell visszamenni?
2011. jan. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
hallgatnék az első válaszolóra....nekem ugyanígy írták fel illetve megvizsgált volt vérvétel meg rákszűrés csak éppen még eredmény nem mert mikor ezeket csinálta az nap fel is írta eredmény: nem volt elég erős mint kellett volna az én szervezetemnek két hónap múlva úgy kerültem kórházba hogy majdnem elvéreztem kellett vért is kapnom..szövettanból kiderült hogy teherbe estem és elvetéltem...csak mert b.szott kivárni az eredményt...és most durván hangzik nem jobban jártam hogy elvetéltem mert ha megmarad a kicsi és nekem kell meghoznom a döntést abba belehaltam volna..
2011. jan. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem magánorvoshoz mentem, hanem TB alapú rendelésre. Lehetséges, hogy nem teljesen alapos az orvos, ha visszamegyek teljes vizsgálatot fogok kérni és amíg nem jönnek meg az eredmények nem is fogom elkezdeni szedni a gyógyszert(Lindynette20). A második válaszoló válaszát kifejezetten köszönöm, igen valószínűleg ezt mondta, csak annyira feszült voltam, hogy nem is igazán tudtam odafigyelni miket mond.
2011. jan. 11. 13:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így működik:


*az nap fel is írta


Mert attól 72 órás, hogy 72 órán belül be kell venni, de az első 24-ben bevéve sokkal inkább garantált a fogamzásgátló hatás, mint a 70. órában. Ennyi idő alatt meg se jön a vérvétel eredménye, csak a sürgősségin max. De nőgyógyászaton nem. 72 órásnál nem vizsgálják a terhességet és a vérképet. Viszont csak indokolt esetben írják fel, pl. ha másnap menstruálnál, akkor nem. Csak ha nagy esély van a terhességre.


*eredmény: nem volt elég erős mint kellett volna az én szervezetemnek


Ez bőven elég erős volt. Lórugásnyi hormon, de nem 100%-os. Vetélést viszont NEM okoz, hiszen amikor beveszed, még nem vagy terhes, nem ágyazódik be ennyi idő alatt. Ha meg nem vagy terhes, nincs vetélés. Pont attól nem 100%-os, hogy megmaradhat a terhesség. És a magzatot sem károsítja. (Persze nem extra jó neki, de megtartható a baba.)


*két hónap múlva úgy kerültem kórházba hogy majdnem elvéreztem kellett vért is kapnom..szövettanból kiderült hogy teherbe estem és elvetéltem...csak mert b.szott kivárni az eredményt...


Elhiszem, hogy elvetéltél, de NEM a tabletta miatt. Nem okoz vetélést, főleg nem 2 hónap múlva. Oké, hogy peched volt, és nem hatott a 72 órás (vagy később estél teherbe), de a tablettához semmi köze a vetélésednek.


Szerintem ne vezessünk félre és ne riogassunk kérdezőket. Nem fair.

2011. jan. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
előző! már a fog.tablettáról beszélünk nem a 72 órásról
2011. jan. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, a fogamzásgátló sem okoz sem vetélést, sem magzati károsodást, az első harmadban. Ha így lenne, nem lehetne teherbe esni rosszul szedett tabletta mellett (sorban vetélnének el a nők) és nem lehetne megtartani a babát.

Hozzáteszem ismét, attól még nem ez az ideális állapot.

2011. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
hát lehet ám hogy jobban tudom mi volt velem a helyzet....a fogamzásgátlóról beszéltünk nem a 72órásról.... mert az első kommentező is azt mondta hogy a fogamzásgátlót nem szabad úgy elkezdeni hogy csak felírják vizsgálat nélkül és én erre reagáltam...
2011. jan. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
annak aki ennyire okos akar lenni üzenem hogy tiszta szívemből kívánok egy vetélést neki ha nő ha nem akkor közeli családtagjának...senki nem mondta hogy a gyógyszertől vetéltem el tudod az emberek szoktak vetélni..nem olyan ritka sajnos itt a hangsúly azon van hogy teherbe estem gyógyszer mellett....ne akarjad megmagyarázni hogy szedje be nyugodtan azt a gyógyszert amit csak felírtak vizsgálat nélkül mert neked nem számít talán pasi is vagy mert értelmes nő így nem reagálja le egy másik nő vetélését...a lényeg hogy teherbe ne essen hiszen ez a gyógyszer dolga....
2011. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!