Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Át tud ázni a tampon? Amúgy...

Át tud ázni a tampon? Amúgy meg Tampont érdemesebb használni mint betétet? Nyáron lehet vele fürödni (Balatonban vagy strandon)? Mert azt mondják igen, de ha belegondolok azon is átjutnak a bacik. Hasznosabb a tampon?

Figyelt kérdés
Tesi órán szeretnék tampont használni, de attól félek h átázik. Mert ha reggel felhelyezek egyet akkor az hatodik óráig biztos megtelik (szerintem). Most leszek 15 éves és már 4 éve menstruálok.
2011. jan. 24. 20:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy idő után persze, hogy átázik, de ennek kiküszöbölésére találták ki a cserét :) Tesi előtt cserélsz, és máris nem ázol át. Úszni is tudsz vele, csak előtte és közvetlenül utána cseréld ki.
2011. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vizben egyértelmüen csak tampon a jó.Én nem szeretem,nem nagyon viselem el ezért betétet használok inkább.Sportolok régóta és a betét még sose hagyott cserben.A tamponrol nem tudok véleményt alkotni.A suliban elég ehéz higiénikusan tampont cserélni szóval a betét melett lennék ott is.DE ha neked a tampon tetszik akkor porbáld ki,ha tesi elött cserélsz egyet tuti nem lesz baj.Amúgy egy kis tangás tisztasági betétet is betehetsz.
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol a tamponban, akkor tegyél be mellé tisztasági betétet. Az felfogja, ami esetleg kicsepeg, ha nem cseréled ki időben.
2011. jan. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Változó, hogy mennyi idő alatt telik meg. Emberfüggő is és azon is múlik, hogy hány napja van meg. Unokatesóm nálam alacsonyabb, fiatalabb, mégis extra tampont használ és meg ha nagyon sok van, akkor talán normált, de elvagyok a minivel is. Nem jó hamar leszedni, mert ha nagyon száraz kívülről, akkor nehezen jön le, dörzsölhet belülről és a következő se csusszan fel olyan könnyen.

Általában tisztasági betéttel együtt használom, és ha wc-zés közben rózsaszín a WCpapír, vagy a tisztasági, akkor megtelt, és már nem nehéz kicserélni (vagyis nem száraz a külseje, hanem kellően nyálkás).

Ha a végén vagy, és kevés van, akkor a mini se telik meg csak hosszú idő alatt, vagy ha valamiért mégse telik meg (kevesebb van mint hitted vagy elszámoltad magad és nagyobbat tettél fel), akkor van egy olyan "szabály", hogy 6 (max 8) óra után mindenképp cserélni kell a pangó bacik miatt. Én éjjel is általában tampont használok, és még sose volt fertőzésem vagy gombám, pedig azért van, hogy többet alszom mint 8 óra főleg hétvégén.

Lehet vele fürdeni.


Ha van még valami, kérdezz!

Ja, és szerintem megéri a macerát (feltenni, levenni...) az, amennyivel kényelmesebb a betétnél.


24/L

2011. jan. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen tampont jobb használni. Kényelmesebb, mert /elnézést a kifejezésért/ nem érzed, hogy folyik. Egyáltalán nem is érezni, hogy benn van. Én menzesz alatt nem szoktam úszni, nem lenne kényelmes. De ha úsznék, akkor nyilván lehetne használni, mert biztonságos.

Én az erősebb napokon teszek alá tisztasági betétet, és körülbelül 3 óránként cserélem. Amúgy meg lehet nézni, mennyire telt meg. Ha kimégy wc-re, húzd meg kicsikét a fonalat. Ha könnyen kijönne, meg van telve. Ha nem, hagyd még benn. Éjjelre viszont nem szokásom tampont használni, max. az utolsó napokon. Nekem akkora kényelmesebb a betét, de mivel én éjjel eléggé vérzek, kettőt teszek egymás mögé. Akkor általában nincs baleset.

2011. jan. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Éjjeli tamponhasználat nem egészséges! (méhszáj előtt a tampon tetején mindig van egy kis pangó vér, ami elősegíti a méhszájseb kialakulását)


Fürdeni elvileg lehet benne, én nem tenném, mert bejutnak a vízből a bacik.


Sportnál viszont abszolút előnyös! Jobb, mint a betét.

Suliban csak applikátoros tampont vigyél, mert azt tudod cserélni úgy is, hogy nem nyúlsz a tamponhoz és így nem baj, ha nem tudsz annyira alaposan kezet mosni.


Egyébként tamponnál az első a higiénia. reggel-eset zuhanyozz, lehetőleg applikátoros tampont használj, széklet ne menjen rá, 4 óránként cseréld! (6-8 óra nagyon nagyon hosszú! Leszarom a tájékoztatót, volt biosz gyakszink mikroszkóppal)

2011. jan. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat, sokat segített
2011. jan. 26. 16:20
 8/8 A kérdező kommentje:
ma próbáltam felhelyezni a tampont, de nem sikerült, akár merre nyomtam, nem ment és kellemetlen érzés volt
2011. febr. 1. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!