Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pisilés közben és után rendsze...

Pisilés közben és után rendszeresen ég a hugycsövem tájéka, mostmár szúr is viszont babát várok, úgyh antibiotikumra nem számolhatok? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Már körülbelül 2 éve folyamatosan kiújulnak a hugyuti fertőzések nálam ill. rendszeres hüvelyi fertőzések is fenn állnak. Ez lehet amiatt mert elég érzékeny vagyok ott lent... És mert tudom, hogy ezért én voltam a felelős de nem mindig tartottuk be a 3-4 hét szexmentességet! Ami egyébként tilos lett volna a kúra alatt. Már nyár óta nem volt semmilyen panaszom ezt a témát illetően de most megint fáj amikor pisilek, ég utána de szörnyen meg szúr is. Viszont ahogyan írtam én 10 hetes kismama vagyok és antibiotikumot nem szedhetek. Mivel tudnám esetleg házilag enyhíteni a tüneteket? Dokinak is mindenképp elmondom ezeket de hozzá majd csak 1 hét múlva fogok tudni menni!
2011. jan. 29. 23:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Tévedésben vagy. Terhesség alatt is kaphatsz antibiotikumot, ezek nem ártanak a magzatnak, nem okoznak fejlődési rendellenességet. Van olyan kismama, akinek - épp a magzat egészsége miatt! - az egész terhessége alatt antibiotikumot kell szednie.


A kezeletlen húgyúti gyulladás azonban vezethet spontán vetéléshez és koraszüléshez, úgyhogy a helyedben azonnal kezeltetném.


Kérdésem: a partneredet kezelték? Mert ha nem, akkor tök mindegy, téged mivel kúrálnak, ő úgyis visszafertőz...

2011. jan. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom Neki is írt fel kenőcsöt amikor nálam megállapította, hogy milyen fertőzésről van szó! Használta is a kenőcsöt de, hogy mennyire volt hatásos azt már csak Ő tudja! Az a baj, hogy a férfiaknál többnyire tünetmentesek ezek a dolgok! Ő mindig tünetmentes volt, még akkor is ha én már a falat kapartam kínomban...
2011. jan. 29. 23:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, a férfiak többnyire tünetmentesek.


Antibiotikumot viszont kaphatsz.

2011. jan. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Augmentin nevű penicilint pl. egészen biztosan szedhetsz terhesen is, szóval mielőtt hülyeségeket beszélsz be magadnak, talán indíts az orvoshoz. Különben réges-rég el kellett volna menned urológus szakorvoshoz kivizsgáltatnod magad, már az első hólyaggyulladásodnál, mert ez nem vicc.
2011. jan. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!