Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nők, lányok, akik küzdöttek...

Nők, lányok, akik küzdöttek hüvelygombával! Hogyan oldanátok ezt meg?

Figyelt kérdés

Szóval másfél évig küzdöttem én is mindenféle hüvelyi fertőzéssel (volt, h mire elmúlt volna, ismét visszakaptam valahonnan). Mióta nem járok uszodába, és egy két praktikát betartok (fehérnemű magas hőmérsékleten való mosása +vasalás pl.) azóta lényegesen jobb a helyzet.

Viszont az uszoda dolog nagyon hiányzik, de nem merek ismét elmenni. Nincs esetleg valami, amivel tuti megelőzhetném azt, h összeszedjek valamit? Gondoltam arra is, h egy tampont bekenek canestennel, és azt felteszem úszás előtt, de most olvastam a betegtájékoztatót, h a nyálkahártyához nem érhet a krém. Szóval ez buta ötlet volt...


2011. jan. 30. 21:20
 1/6 anonim ***** válasza:
vissza kell állítani a hüvely ph értékét a normális kerékvágásba. nekem a Floragyn kúp segített. Előtte én is mindenféle "gombaírtó" kenőcsöt alkalmaztam.
2011. jan. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Ne a huvelyedet kezeld,nezz utanna milyen taplalekokkal erositheted a szervezeted normalis mukodesehez,vedekezesehez.Pl nekem a cukrok teljes elkerulese es hejette rengeteg zoldseg segitett.

Es meg valami,en azt tanacsolom ne probalj meg semmikeppen tamponnal uszodaba menni,mert a madzag kint van es azon keresztul beszivarog a viz a tamponba,es keszen is van a baj.

A fogamzasgatlo is lehet az oka a visszatero huvelygombanak,valamint a hosszu ideig tarto antibiotikumos kezeles!

2011. jan. 31. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell félre kefélni és akkor nincs hüvely gomba!:)
2011. jan. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Utolsó: Ha ennyire iszonyatosan buta és tájékozatlan vagy, minek szólsz hozzá a témához?


Kérdező: Fogamzásgátló eléggé hajlamosít a gombára. Nem szedsz véletlenül?

2011. jan. 31. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jajj, de jó, vártam már a 'tipikus magyar' hozzászólást... :) A párom a második ember, akivel szexuális kapcsolatom volt/ van. Az, hogy egyből a félrekefélésre asszociálsz az egyrészt az intelligenciaszintedről ad tanúbizonyságot (merthogy bizony, nemcsak szexuális úton lehet elkapni hüvelygombát), másrészt valószínűleg magadból indultál ki.

A többieknek köszönöm a válaszokat! Az immunrendszeremet folyamatosan igyekszem erősíteni, plusz grapefruitmag cseppet is iszom. Egyébként szedek fogamzásgátlót, de a dokim még sosem említette, hogy attól is lehet :O

2011. jan. 31. 16:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig bizony hajlamosít rá. Ha a doki nem is mondta, a betegtájékoztatóban benne van. Nem szokásuk minden mellékhatást felsorolni.
2011. jan. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!