Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőgyógyászati rákszűrésre...

Nőgyógyászati rákszűrésre kell mennem. Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Mennyi idő még meg lesznek az eredmények?

Figyelt kérdés

Az eredményeket tényleg postán küldik ki? 10ből hány nőnél szoktak találni bármit? Kicsit beilyedtem. 20 éves vagyok.

Bocsi a sok kérdésért.


2011. febr. 1. 22:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem sokban különbözik a szokványos hüvelyi úton végzett nőgyógy. vizsgálattól. Megnézik kívül, aztán kolposzkóppal belül, egy kis ecsetszerű eszközzel kenetet vesznek a méhnyakról. Illik a mellket is áttapintani. Nagyjából ennyi, nem több 5-10 percnél.

10 nőből...? Nem lehet erről így nyilatkozni, mert korcsoportonként más az adat. A te korodban 1 alatt lenne az arányszám.

Az eredményt fogalmam sincs, hogy kiküldik-e, ahány rendelő, annyi szokás:) Ha P1-P2 az eredmény, minden oké, ha P3 vagy rosszabb, vissza fognak hívni.

De szerintem minden rendben lesz, sok sikert:)

2011. febr. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a vizsgálat ugyanúgy zajlik mint egy sima nőgyógyászati vizsgálta, mintát vesz... ha voltál már tudod, hogy attól nem kell tartani! 3 hét múlva derül ki az eredmény, és nem küldik postán de telefonon is megkérdezheted, és ha nincsenek panaszaid nincs bajod se... ( erős alhasi fájdalom, görcs, vérzés akkor is ha nem kell, vagy esetleg nemi együttlét után, közbe... ilyenek) tehát nem kell félni!
2011. febr. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszi, aranyosak vagytok:)
2011. febr. 1. 22:58
 4/4 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász felnyul és egy fül piszkálóhoz hasonló valamire teszi a mintát. Kb. 1-2 hét az eredményig. Az én nőgyógyászom e-mailben küldte meg az eredményt. Ha rendszeresen jársz szűrésre szerintem nem lehet gond.
2011. febr. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!