Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi lehet a baj a menzeszemmel?

Mi lehet a baj a menzeszemmel?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok. 2 éve menstruálok, még nem állt be rendesen, de azért 1 hétnél többet nem szokott késni. Most már 2 hete késik. Még szűz vagyok tehát terhes nem lehetek, de nagyon aggódom. Valami baj van?
2011. febr. 6. 11:11
 1/4 anonim ***** válasza:

En is pont ebben a cipoben jarok es egy kicsit mar engem is aggaszt. 14 eves koromban jott meg es most 16 vagyok es meg mindig nem pontos nekem sem. Meg van olyan is hogy 14 napot kesik.

Bocs, hogy nem a kerdesre valaszoltam de mar en is kivancsi vagyok, hogy mi lehet ennek az oka.

2011. febr. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Akkor én is csatlakozom!:D

13 éves voltam mikor megjött, és azóta is 41-43 napokra jőn meg, tehát két heteket(ritkán kevesebbet vagy többet késik).

Sokan azt mondják, hgy még nem rendszeres, és lehet az is a baj, de még meddig?

Ez már engem is valóban aggaszt, pedig 2 éve és 4 hónapja már, hogy megvan.

16/L

2011. febr. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Sziasztok Lányok ! Én már nem a ti korosztályotok vagyok, de a menstruációm még mindig nem rendszeres ! 14 éves koromban jött először és soha nem jött pontosan! Volt, hogy hónapok is kimaradtak, most is éppen ez van ! Tablettát is szedtem, hogy beállítsa , de nem hogy beállította volna, hanem volt olyan tőle, hogy egy hónapban kétszer is jött. Így azt abba kellett hagyni . A dokik csak azt mondták, hogy majd beáll, 18 éves koromig várjak. Mikor 18 lettem, azt mondták várjak még, mindenkinek másképp alakul ez a dolog . Most 28 vagyok! Elmentem egy magán dokihoz, aki azt mondta, hogy valószínűleg ez örökletes , vagy pedig az is előfordul, hogy még magzati állapotban nem kódolódik be, így nem "tanulta meg" a szervezetem, hogy ennek havonta kell jelentkezni !

Csak azért írtam erről, mert látom , vannak akik izgulnak, de nem kell ! Ha nagyon zavar a dolog , mert tudod, hogy terhes nem lehetsz ( nem élsz nemi életet ) , akkor menj el a dokihoz , majd ő megnyugtat, és türelemre int. :)

2011. febr. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Velem is ugyanez volt a helyzet. Sokszor 40-50 napokra jött meg. Aztán később már ennél is rosszabb lett hónapokra kimaradt.

Az én esetemben kiderült h PCO-s vagyok. A PCO nevének jeletnése policisztás petefészek. Azaz a petefészekben sok kis ciszta van. Ezek szőrösödést okoztak nálam, pattanásokat, meg persze azt h rendszertelen a menzeszem.

Nem tudom nektek mi okozza azt amiről írtatok, de leírtam ezt a lehetőséget.


19/L

2011. febr. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!