Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Pajzsmirigy műtét? Nem lehet...

Pajzsmirigy műtét? Nem lehet más megoldás?

Figyelt kérdés
pajzsmirigy tultengésem van.a doki mindenképp mütétet akar.de én nagyon tartok tőle.volt akit ezzel mütöttek?hogy zajlik?mi a kockázata?aki át esett rajta elmesélné részletesen?esetleg olyan akit győrben mütöttek?
2011. febr. 15. 22:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

A húgomat pajzsmirigyrákkal műtötték 2 éve. 3 napig kórházban volt, rendszeresen hormonokat kell szednie, ellenőrzésre járnia, de szerencsére jól van. A tied nem ilyen komoly, ne félj!

Jó egészséget!

2011. febr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszi.
2011. febr. 15. 22:47
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Izotópos kezelésre nincs mond? Az tisztább módszer, mint a műtét. Amúgy ez a műtét sem nagy cucc.
2011. febr. 16. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod.mindenképp mütétet akarnak.és az is gond hogy nem tudom addig hova tenni a gyerekeket.a legkisebb még csak 16 hós.ezért lenne jó valami más megoldás.
2011. febr. 16. 10:56
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vigyázok addig a gyerkőcre,ne aggódj:-).Viccet féretéve,most essél át rajta,mint később amikor rákká alakul.Az anyósomat ebben a percben műtik szintén pajzsmirigyrákkal!
2011. febr. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
73%

A pajzsmirigy-túlműködés nem rák, ne ijesztgessen senki fölöslegesen. Az izotópkezelésnek több hátránya van pl. kb. egy hétig nem szabad gyerekek közelében lenni. Ha olyan helyen műtenek, ahol gyakran végeznek ilyet, nem kell félni, ha sima sebészeti osztályon akarják, akkor érdemes lenne speciális osztályt keresni. Sorstárs vagyok, sok éve a mátraházi szanatóriumban voltam, onnét mindenkit a gyöngyösi kórházba vittek műtétre. Egy kolléganőmnek váci a kezelőorvosa. Ha bizonytalan vagy, kérdezz meg még egy szakorvost. )nekem túlműködéssel kezdődött, Metothyrint kaptam évekig, aztán normális volt sokáig gyógyszer nélkül, majd átment alulműködésbe kb. 10 éve (autoimmun gyulladás - pusztulnak a pm. sejtjei).

Költözés miatt több orvos kezelt, vegyesek a tapasztalataim, érdemes endocrin szakgondozót is megkeresni (ált. megyeszékhelyeken van).

2011. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigi válaszokat. győrbe járok szakrendelésre.methothilint szedek én is.4 gyerekem van a legkisebb 16 hós.a férjem külföldön dolgozik.ezért nehéz lenne megoldani a mütétet.valami természetes gyógymód nincs rá?
2011. febr. 17. 23:49
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
MINDEN MŰTÉTNEK VAN KOCKÁZATA VAN AMELYIKNEK KISEBB NAGYOBB.ATTÓL FÜGGTELENÜL HOGY NEM RÁK MÉG LEHET NAGYON VESZÉLYES! HA NEM FELTÉTLENÜL SZÜKSÉGES NE MÜTESD MEG MAGADAT ÉS PLÁNE NE GYŐRBEN!
2011. febr. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

"Az izotópkezelésnek több hátránya van pl. kb. egy hétig nem szabad gyerekek közelében lenni."


Meg előnye is, pl. az, hogy nem nyúlhatnak mellé, sérüléseket okozva.

2011. febr. 18. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

A hoxán van egy nagyon jó pajzsmirigyes fórum "Pajzsmirigyműtét előtt állok; volt valakinek ilyen problámája mostanában?" ott sokan leírták már a tapasztalatukat kukkants be oda, kérdezhetsz is mindenki nagyon kedves és segítőkész.

Engem is megműtöttek nekem muszáj volt mert autoimmun volt és így nem jött össze a baba vagy beteg volna. Kivették a baba is megfogant minden oké. Napi egy szem Letroxot szedek.

Megértelek, hogy a gyerekek miatt hezitálsz, ha nem túl nagy a baj és gyógyszerrel kezelhető akkor csináld amíg lehet aztán, ha elkerülhetetlen mint nálam akkor lépni kell.

2011. febr. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!