Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Több éves fogamzásgátló...

Több éves fogamzásgátló szedés abbahagyása után az első rendes mensinek mikor kell megjönnie?

Figyelt kérdés
A gyógyszer abbahagyásakor az utolsó megvonásos vérzésem január 18.-án kezdődött, eszerint ha utána rendesen jött volna meg, akkor tegnap kellett volna. Viszont még egyelőre semmi, a hasam tegnap óta erősen fájdogál, olyan "mindjárt megjön" érzésem van. Tudom, hogy sok évi tabiszedés után nem szabad azt várni, hogy 28 napra elsőre megjön, mint a parancsolat, de annyi rémtörténetet olvasok, hogy van, akinek utána egy évig semmi, és gyógyszerrel kellett meghozni.... Cickafarkfű ivással segíthetek a dolgon (ha pl ma elkezdem inni)?
2011. febr. 16. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem Mercilon után 1 menzesz kimaradt, kb. 60-65 napra jött meg először, az utolsó megvonásostól számítva.

Cickafark semmiképp nem árt, de nem tudom, ilyenkor jó-e.


Hogy később mennyire lesz rendszeres és hány napra jön meg, az attól is függ, hogy mikor elkezdted szedni a tabit, akkor milyen volt a menzeszed. Ha rendszertelen volt, hasonlóra számíthatsz. Ha rendszeres volt, nagy valószínűséggel vissza fog állni.

2011. febr. 16. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Amikor elkezdtem szedni a tabit, akkor rendszeres volt, de nem 28, hanem 34-36 napokra jött meg. De ez már majdnem hét éve volt...
2011. febr. 16. 08:50
 3/8 A kérdező kommentje:
Mármint tabiszedés előtt :D
2011. febr. 16. 08:50
 4/8 anonim ***** válasza:
És erre kaptad a fog.gátlót, vagy ezt még normálisnak ítélte a doki?
2011. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy ez normális. Arra kaptam a fogamzásgátlót, hogy minden hónapban, amikor megjött iszonyatos görcseim voltak (nem egyszer az ügyeleten kötöttem ki görcsoldó injekcióért), hánytam, elájultam. Azt mondták szervi bajom nincs, vagy fogamzásgátlót szedek és jobb lesz, vagy együtt élek ezzel.
2011. febr. 16. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:

A görcsölgetés jó jel lehet.

Általában annak szoktak nagyobb problémái lenni tabi után, akinek alapból rendszertelen volt.

Cickafarkteát nyugodtan ihatod szerintem, ártani nem fog.

De tényleg elég kiszámíthatatlan, hogy mikor jön meg, és milyen lesz a ciklusod. Mondjuk azért 3 és 5 év tán illett volna szünetet tartani.

2011. febr. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
ez utóbbi nem igaz, a mai tabletták szedhetők 7 évig is
2011. febr. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szedhetni szedhető, de attól még 5 év után ajánlott a szünet (az én orvosom szerint).
2011. febr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!