Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogyan kell szedni a dienille...

Hogyan kell szedni a dienille fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés

Ma voltam nőgyógyászaton 16 éves vagyok.Kaptam antibiotikumot(Curam) mert petefészek cisztám van. Írt fel dienille fogamzásgátlót.Mivel 6.-án jött meg utoljára ezért csak annyit mondott hogy a menstruáció első napján kell elkezdenem szedni.Hogyan kell pontosan szedni mikor kell 1 hét szünet?

Ha antibiotikumot szedek akkor nem hat a fogamzásgátló?

1 hónap múlva kell vissza mennem.:)

Köszönöm a válaszokat....


2011. febr. 16. 16:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért ír neked 16 évesen fogamzásgátlót? Legalább megvizsgálta, hogy van-e normális peteérésed pl?

Egyébként benne van a betegtájékoztatójában. Bár én a helyedben ilyen fitalon el sem kezdeném.

2011. febr. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Jah most nézem, lehet petefészekciszta miatt írta.

Akkor menzesz első napján elkezded szedni, szeded 21 napig, majd 7 nap szünet. 8. napon megint elkezded és szeded 21 napig.

De tényleg benne van a tájékoztatóban (meg még sok hasznos infó, szóval nem árt elolvasni).

Neten is megtalálod, ha még nem váltottad ki. (googlebe: "dienille betegtájékoztató")

2011. febr. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi:):)

Hétfőn fogom kiváltani...mert még csütörtökön is megyek orvoshoz és pénteken is...és ha mindkét helyen írnak fel valami más gyógyszert akkor egyszerre váltom ki őket:)

2011. febr. 16. 18:46
 4/7 anonim ***** válasza:

De a cisztára írták a fogamzásgátlót? Vagy mire?

És az antibiotikumot meg mire? Mert sztem cisztára nem szoktak antibiotikumot adni.

2011. febr. 16. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

a nőgyógyásztól kaptam beutalót laborba...4 csillagom lett...azt állapították meg hogy súlyos felfázásom van...de semmit nem érzek nem csíp pisiléskor,nem fáj a vesém...

a háziorvostól kaptam egy antibiotikumot(Suprax) 4 szemet szedtem be belőle...fájlaltam a torkomat azt mondta semmi baja...elkezdtem szedni a gyógyszert és egyre jobban azt éreztem hogy hányingerem van a gyógyszer beszedése után rá 1 órára...szédültem...és azóta nincs is étvágyam...semmit nem eszek egész nap..érzem hogy ki van száradva a torkom de nem vagyok szomjas... úgyhogy felírta a Curam antibiotikumot...

a fogamzásgátlót pedig nem tudom mire írta fel...lehet azért mert van barátom és már lefeküdtem vele...

1 hónap múlva kell kontrollra menni a ciszta miatt...mert 2 hete voltam akkor még nagyobb volt,most már kisebb lett...

2011. febr. 16. 19:57
 6/7 A kérdező kommentje:

+ még annyi hogy 3 hete szedtem be egy másik antibiotikumot (aktil duo) amit a fül orr gégészeten írtak fel...mert baktériumot találtak a torkomban...ahova a bőrgyógyász küldött el mert csalán kiütések jöttek ki rajtam...:\


Elég bonyolult...:\

2011. febr. 16. 20:00
 7/7 anonim ***** válasza:
Hm. Hát érdekes. Bár amíg ennyi gyógyszert szedsz, addig szerintem felesleges is elkezdeni.
2011. febr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!