Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Honnan tudjam, hogy szűk...

Honnan tudjam, hogy szűk vagyok-e, vagy esetleg ha túl tág a hüvelyem?

Figyelt kérdés
Még szűz vagyok. De már super tampont használok, és néha még az is kevés, mert átereszt. Ez azt jelenti, hogy túl tág lenne a hüvelyem? Persze ez így elég idióta kérdés, de tényleg nyugtalanít, és jól jönne néhány vélemény más nőktől, hogy ez mégis normális dolog-e? Jelent az bármit, hogy annak ellenére, hogy szűz vagyok simán fel tudok helyezni egy super tampont? Vagy csak azt jelenti, hogy tágulékony a hüvelyem és kész. A szexben ez nem jelent majd gondot? Úgy értem remélem nem fogom kevésbé élvezni attól, hogy nem vagyok annyira szűk. Nőgyógyásznál voltam már más miatt, akkor rendesen (hüvelyen keresztül) nem vizsgált meg csak rectálisan, de azt mondta, hogy minden oké tapintásra. Ha baj lenne odabenn akkor csak mondta volna.
2011. febr. 17. 00:23
 1/6 anonim válasza:
77%
Valószínűleg annyi az egész, hogy tágulékony a hüvelyed. Ugyanúgy szex közben is kitágulhat, de vannak módszerek, testhelyzetek, amivel csökkenteni lehet ennek a hátrányait.
2011. febr. 17. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen, akkor amíg nem kezdek el nemi életet élni, addig nem kapok választ a kérdésemre. Tudom, hogy van intim torna, meg olyan pozíciók amikben szűkebb a hüvely. Csak kíváncsi voltam, hogy most ez nálam mi lehet. Tulajdonképpen fogalmam sincs mihez kellene viszonyítanom, mi számít szűknek és mi a normál.
2011. febr. 17. 01:19
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, viszonyítani a párod méretéhez fogod majd. :)


Az, hogy nagy méretű tampont is fel tudsz helyezni, sok mindent nem jelent, mert a hüvely fala rugalmas, erre bárki, a "szűk" lányok is képesek. Az, hogí átvérzik, inkább arra utal, hoyg nagy mennyiségű vért veszítesz illetve nem cseréled elég sűrűn. Bármilyen méretű tampont mellettki tud szivárogni, ha az már megtelt vérrel és nem tud többet magába szívni.


Ettől függetlenül persze még lehetsz egy kicsit tágabb, de az általad leírtak alapján ez nem dönthető el.

2011. febr. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Gondolj bele, mekkora egy szuper tampon. Jól megduzzadva kb 2-2,5cm az átmérője. azt nem tudom hímvesszőről milyen tapasztalataid vannak, de azt megsúgom, hogy a fent említett méretek kétszeresénél is nagyobb lehet.

A hüvelyt meg nem úgy kell elképzelni mint egy vascsövet. Lágy szövet borítja ami be tud úgy "lapulni", mintha egy ujjal megböksz egy párnát. Az áteresztés pedig tamponfüggő. Ha teszel alá tisztasági betétet, ki tudod védeni!

Még egy megjegyzés a tágulékonyságról: Gondolj bele, onnan kifér egy gyerek is!

2011. febr. 17. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én voltam nőgyógyásznál tavaly, amikor még szűz voltam. Akkor megvizsgált, és mondta, hogy örüljek, mert nagyon jól tágulok, így nem lesznek nagy fájdalmaim a szexuális együttlétkor. (Valakinek az orvos szakítja át a szűzhártyáját, mert olyan vastag stb.)

Nos, ettől függetlenül én sem tágulok úgy ki szex közben, és az első alkalom is fájt.

Szerintem ne aggódj amiatt, hogy túl tág leszel, főleg így, hogy még nem voltál együtt senkivel.

Meg ahogy valaki említette, a partnered méretétől is függ a dolog. :)

2011. febr. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. febr. 17. 18:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!