Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Félek, nem tudom mit tegyek?...

Félek, nem tudom mit tegyek? Gyors megoldás kéne

Figyelt kérdés

a helyzet az hogy olyan családban nőttem fel ahol semmilyen kínos dologról nem szoktunk beszélni,szóval ezt ne is kérjétek tőlem!!

az a baj hogy már 3 hónapja nem jött meg a menzeszem.alapból későn jöt meg 16,5 éves koromban,akkor azt mondták ez még normális.18 éves vagyok és nem élek semmiféle szexuális életet,ha másért nem hát azért is szeretnék elmenni nőgyógyászhoz mert úgyérzem túl sok vastag fekete szőr nő a combomon ,sűrűbb akár egy fiúnak.erre tudna írni valami hormontablettát?

kérlek nyugtassatok meg és adjatok tanácsot :(


2011. febr. 17. 11:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég valószínű, hogy gond lehet a hormonokkal.

Nem kell beszélni senkivel, bejelentkezel nőgyógyászhoz, és megvizsgál.

Biztosan tud neked jó megoldást mondani, ne aggódj!

2011. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először is menj el a házi dokihoz és kérj beutalót endokrinológushoz ( mert úgyis a pajzsmirigy hormonjait is meg kell nézni), utána blattyogj el a nőgyógyászhoz és valószínű ó is elküld vérvételre és megkéri a nőgyógyászati hormonok vizsgálatát . Nálunk legalábbis így megy.
2011. febr. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez tuti hormonprobléma. Még a PCOS is elég esélyes. De inkább derítse ki az orvos, hogy mi a baj, mert ha csak hormontabit ír (pl. fogamzásgátlót), az nem oldja meg a bajt, csak elfedi.

Szóval menj el egy alapos kivizsgálásra nőgyógyászhoz és endokrinológushoz is!

2011. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kérsz időpontot a nőgyógyásztól és elsétálsz hozzá.Senki nem fogja megtudni.Igen,hormontablettával ez orvosolható,de persze megvizsgál és majd kiderül mitől van a bajod, de ne aggódj,biztos nem vészes!
2011. febr. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze...el kell menni endokrinológiára hormonkivizsgálásra,de korántsem biztos, hogy hormomzavaros vagy! Átestem én is mindenféle komoly kivizsgáláson de nem találtak hormonszinteltérést!!!Pedig az állam a karom és a lábam is erősen szőrös volt 14 éves korom óta:( Most is az az állam kivételével amit fényterápiával véglegesen szőrtelenítettem 4 éve:) A karom és a lábam maradt, ott a borotva vagy a szőrtelenítő,kozmetikus, ez miatt ne szégyelld magad!!!!!:) hidd el még az is szőrtelenít manapság akinek nem is kéne! Bátran menj orvoshoz,nőgyógyászhoz is hogy rendbetegye a mensest és a lelkivilágodat is!:) Ne zárkózz be ez miatt én 14 éves korom óta szenvedtem tudom milyen érzés:( ma 3 gyermek boldog édesanyja vagyok és van egy nagyszerű, rendkívüli párom 20éve akit ugyan nem érdekel.hol vagyok szőrős:) persze rendben tartom,"láthatatlanul" mert sajna van aki nem....Fel a fejjel:)
2011. febr. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Menzesz kimaradást stressz is okozhatja. Nem görcsölsz vmin túl sokat mostanában? Lehet, h pont azért nem jön meg, mert agyalsz rajta. Sűrű, sötét szőrzet genetikailag lehet, de fogamzásgátlóval remekül orvosolható. A tabinak ma már sokkal több pozitív tulajdonsága van, mint negatív. Ilyet amúgy nem is tudok, én 11 éve szedem. Menj el nőgyógyászhoz. Ha most mész először, és netalántán nem érzed nála jól magad, ne szégyellj elmenni egy másikhoz, v akár egy harmadikhoz. Ez intim dolog, olyat kell találnod, akiben megbízol, és szimpatikus.

Szőrnövekedés ellen: ne borotválkozz, mert az csak megerősíti a szőrszálakat, gyantáztass, v epilálj, attól évről évre gyengébbek lesznek a szálak, míg végül már csak pihék lesznek a lábadon (nekem is ilyenek). Nővéremnek hasonlóan sötétek a szőrszálai, ő szőkítetti a combjait.


Sok szerencsét! :)

2011. febr. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
54%

Utolsó: Örülök, hogy neked bevált a tabletta, de légy szíves felelőtlenül ne ajánlgasd.

Olyan esetben, mikor vkinek nincs normális ciklusa és peteérése, a tabletta igen is több kárt okoz, mint amennyi hasznot hoz.

Ki kell vizsgálni, hogy mi a probléma, és annak megfelelően kezelni. Stressztől rendetlenkedhet a ciklus, de nem marad ki 3 hónapra.

A tabletta nem oldja meg a problémát, hanem csinál egy mesterséges ciklust. Nem gyógyul meg tőle, csak max úgy tűnik.

Aztán ha abbahagyja, még rosszabb lesz, mint volt.

Szóval kérdező: Ilyen esetben nem a fogamzásgátló a megoldás!

2011. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!