Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ekcémára van tökéletes megoldás?

Ekcémára van tökéletes megoldás?

Figyelt kérdés
már szinte mindent végigpróbálta.Gyógyszerek,gyógynövények,fényterápia stb.de makacsul nem múlik.Kérem írjon az akinek van csodaszere!!
2011. aug. 21. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a börgyógyász álltal felírt krám vált be.Anyumnak nagyon makacs volt neki is attól múlt el.
2011. aug. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj milyen kaja után erösödik az ekcéma....Esetleg tejes ételek,tojás,stb.Sokszor étel miatt jelentkezik.A fiamnál az is használt hogy kihagytam a mosásnál az öblítöt és ectet használok hejette.
2011. aug. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Nekem is nagyon makacs, és valami mutáns ekcémám volt :D Már nincs. A csodaszer: IDŐ! :D
2011. aug. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
köszi,már mosódiót és ecetet használok én is.rengeteg krémet kipróbáltam sajna eredménytelenül.Ami segített az a steroid,de azt nem szeretnék még egyszer szedni.próbálom az étkezésemet figyelni,de nem látok összefüggést semmilyen étellel sem...
2011. aug. 21. 17:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Van tökéletes megoldás de nincs csodaszer. Az a baj az ekcémával, hogy nagyon sokféle van belőle, de nem lehet őket semmilyen vizsgálattal egyértelműen szelektálni. Az orvostudomány jelenlegi állása mellett gyakorlatilag addig kell "kísérletezni" a rendelkezésre álló szerekkel, míg meg nem találják az "igazit". Sajnos szerencse kérdése, hogy hányadik próbálkozás lesz a nyerő.
2011. aug. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a szteroidos krém vált be, sajnos ezt azonban az orvosom nem írja fel. Vagyis csak abban az esetben, ha nagyon durván előjön az ekcémám és már semmi más nem segít. Ez pár napont helyre teszi a bőrömet, persze nem lesz olyan a bőröm, mint a babapopsi, de lényegesen szebb lesz, mint amikor nagyon előjön az ekcémám. Csakhogy a szteroid vékonyítja az érfalat, ezáltal nagyobb eséllyel lehet érproblémám a későbbiekben, ezért nem írja fel az orvosom.


Én most programozott vízzel és kristálygombával próbálkozok, egyenlőre nem túl sikeresen.

Tusfürdőből nekem a S'nonas algás tusfürdő vált be (750ml 400Ft körül van, 100Ft-osban lehet benni). Testápolóból a dermax extra száraz bőrre való testápolótej vált be, bár most legutóbb ez sem volt olyan, mint eddig. Korábban mindig nagyon fehér, híg (mintha tej lenne) és kellemes illatú volt, egy pumpányi mind a két karomra elég volt. Most sárgás színű, sűrűbb és büdös, és érzem, hogy nem használ annyira.

Én a csodában bízok, és abban, hogy igaza van az orvosomnak, aki azt mondja, hogy talán majd a gyerekvárás miatti hormonváltozás talán helyreteszi az ekcémámat. Ugyanis nekem a kamaszkori hormonváltozás okozta az ekcémámat, legalábbis amikor először megjött a mentruációm, utána lettem ekcémás..

16/L

2011. aug. 21. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem akarlak elkeseríteni,de nekem a szülések hozták elő minden esetben:(( de lehet nálad másképpen lesz:)) köszi,hogy írtál!! a sea vajat próbáld ki.Nagyon jó bármilyen testápoló helyett!
2011. aug. 21. 19:40
 8/12 anonim válasza:
Hidrocortison
2011. aug. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem ez a nedvező hólyagos ekcémám van mindkét kezemen sajnos. A mézet fogom most kipróbálni rá. Viszont az engem is érdekelne, hogy a terhesség alatt mi történik az ekcémával, azzal akinek előtte is volt már és nem csak a terhesség miatt. Az is érdekelne, hogy a babára aki az anyában van milyen hatással van az ekcéma?
2011. dec. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nekem a terhesség második felére teljesen elmúlt.A babára semmilyen hatással nincsen max. örökölheti.Szerencsére nekem a babák nem örökölték úgy néz ki...
2011. dec. 2. 11:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!