Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van arra valami fizikai...

Van arra valami fizikai magyarázat, hogy egyes nők miért nem "bírják" a tampont?

Figyelt kérdés

Egyik csoporttársam sűrűn azért nem vesz részt a kötelező úszáson, mert éppen menstruál. Amikor az edző azt mondta neki, hogy próbáljon már valahogy "védekezni", utalva itt a tamponra, a lány azt mondta, hogy neki nem bírja a szervezete. Nekem ez egy kicsit sántít, én 13 éves korom óta azt használok, most 21 vagyok és semmi bajom nem volt tőle soha. (Ráadásul a csaj edző szakos, nem értem, hogyan tudja végigcsinálni betéttel...)

Végülis a tanár elfogadta az indoklását, nekem vannak fenntartásaim. Hihetek neki, ilyen tényleg létezik?


2011. febr. 18. 08:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, miért ne létezhetne?

Kizártnak tartom, hogy szórakozásból mondana ilyet, mikor ez neki egy kellemetlen szitu lehet eleve.

Ahogy te is írod, te nem tudnád betéttel megcsinálni, ő meg kénytelen.

2011. febr. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy van ilyen. Több betegség mellékhatása is az, hogy az adott nő nem bírja használni/vagy nem használhat tampont. Nekem 9 éves koromban jött meg, 10 éves korom óta rendszeres a menzeszem, az elején betétet használtam, majd olyan 4-5 évig tampont, de sajnos méhszájsebet okozott, így el vagyok tiltva tőle, mert csak rosszabbít a gyulladáson. De vannak, akiknek érzékeny a hüvelye, így a tampon fájdalmat/túlságos hüvelyszárazságot okoz. Lehet ő is ilyen. Örülj inkább, hogy neked nincs ilyen problémád! :)

20/L

2011. febr. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tampon toxikus sokk szindrómát okozhat. Menstruáció alatt amúgy mindenképp fokozott a fertőzésveszély, tehát ellenjavallt a fürdés és az úszás is. Nálunk aki nem úszhatott bármiféle ok miatt, az se volt passzív, futott, tornázott, stb. Nem értem, hogy mért kéne feltétlenül tamponnal úszkálni.
2011. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Örüljön, hogy csak tamponnal nem tud úszni, van, aki bemegy az uszodába és már másnap a nőgyógyászaton tölti a napját (aztán egy-két hétig/hónapig kezelgeti magát).

Azt hiszel, amit akarsz, de egy kis utánaolvasás bizony nem ártana.

Mellesleg lehet tamponnal úszni, de ajánlottnak semmiképpen nem mondható.

2011. febr. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!