Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Augmentin 625 antibiotikumtól...

Augmentin 625 antibiotikumtól lehet hüvelygombát kapni?

Figyelt kérdés
amióta azt szedem viszketek nagyon. :(
2011. febr. 18. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos okozhatja, bármilyen antibiotikum.

Kezelni kell, mert csak attól, hogy nem szeded az antibiotikumot, nem fog elmúlni.

Mivel ez 100%, hogy gomba (ha tényleg az antibiotikummal egy időben jött ki), megpróbálhatod a Canesten Combit, de ha nem múlik el 3 nap alatt, akkor nődoki kell hozzá.

2011. febr. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen. Gyengíti az immunrendszert.
2011. febr. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.Hát gondoltam hogy emiatt,de nem voltam 100%íg biztos benne.Hétfőn megyek nődokihoz.Addig canestennel kenegetem.Köszönöm mégegyszer
2011. febr. 18. 14:21
 4/11 anonim ***** válasza:

Én éppen most kínlódok egy ilyen gomás fertőzéssel. Ez már nálam a nagyon sokadik. Bár most legutóbb másfél éve volt csak.

Egyből azt kérdezte az orvos, hogy szedtem-e antibiotikumot.

Egyértelműen attól is kaphattad.

Én Canestennel már nem próbálkozok, egyből orvos. Míg az orvoshoz nem tudok eljutni, addig szoktam csak használni, de nem sokat ér.

2011. febr. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 poiu ***** válasza:
Nagy valószínáséggel élesztőgomba (Candida) fertőzésed van. Nem az antibiotikumtól kaptad, hanem azért, mert a gyógyszer megöli a jó bacikat is, amik védenek a fertőzéstől. Ezzel el köllene menni a dokihoz, mert amíg szeded az antibiotikumot, sajnos nem lesz jobb. Abbahagyni meg valószínűleg nem szabad...
2011. febr. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

*Nagy valószínáséggel élesztőgomba (Candida) fertőzésed van.


Nem, a Candida az más. Minden Candida gomba (ez igaz), de nem minden gomba Candida. (A tied egyszerűbb lesz ennél.) A Candida a belekben él, ha elszaporodik, okozhat nőgyógyászati tüneteket is. De ez nem pár nap antibiotikumtól következik be.


*Ezzel el köllene menni a dokihoz, mert amíg szeded az antibiotikumot, sajnos nem lesz jobb. Abbahagyni meg valószínűleg nem szabad...


Ha abbahagyja, akkor is csak kezeléssel lesz jobb.


Viszont nem "köllene" hülyeségeket írni.

2011. febr. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 poiu ***** válasza:

Csak a "páciens" érdekében írok: a Candida az élesztőgombák egy törzse. Nem bizots, hogy ezt kaptad, de az esetek nagy részében ez történik, mert az élesztőgomba "van kéznél".

Valóban, azért kell orvoshoz menni, mert erre külön kezelés szükséges (bocs, inkább köll). Tehát ne hagyd abba az antibiotium szedését, attól nem múlik el. Szerencsére a lényegben egyetértünk, csak a terminológiában nem. :-)

2011. febr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fú én utálom ezt az antibiotikum-fajtát, nekem az egész testem kiütéses lett...
2011. febr. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Már abba hagytam.Hétfőn megyek dokihoz.Köszi mindenkinek
2011. febr. 18. 15:37
 10/11 A kérdező kommentje:
És nem azért hagytam abba,mert írták,hanem mert lejárt a kúra.:)
2011. febr. 18. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!