Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Milyen problémám lehet a...

Milyen problémám lehet a menzesz hosszú távon való kimaradásából?

Figyelt kérdés
Több mint fél éve nem jött meg. Régebben anorexiás voltam,most bulímiás. Még nem vagyok 18 éves, ezért attól félek, hogy szüleimnek szólnom kell, ha orvoshoz akarok menni, de azt pedig nem szeretném. Mit tegyek?
2011. febr. 18. 21:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem kell szólni a szülőknek. A probléma pedig nyilván meddőség lehet, hiszen ha nincs menstruációd, valószínűleg peteérésed sincsen.

De ez csak akkor fog rendeződni, ha kigyógyulsz a bulímiából. Addig szerintem az orvos sem tud mit csinálni (max ad vmi gyógyszert, amitől megjön, de attól még peteérésed ugyanúgy nem lesz, szóval nem leszel vele előrébb).

Fordulj szakemberhez (pszichiáter, pszichológus)!

2011. febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Magyarul az orvos nem tud csinálni semmit, csak akkor fogok valamit is elérni, ha abbahagyom? Kedves válaszoló, szerinted van rá esély, hogy már most meddő vagyok?

2011. febr. 18. 21:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Most szinte 100%-ig biztos vagyok benne, hogy meddő vagy.

Mivel nincs peteérésed. Anélkül pedig nincs baba sem.

Viszont a kérdés az, hogy visszafordítható-e vagy sem. Megmondom őszintén, erről nem tudok sok mindent, de szerintem minél előbb gyógyulsz meg, annál jobb esélyeid vannak. Szóval semmiképp ne ess kétségbe, biztos van esélyed egy babára! Csak ahhoz meg kell gyógyulnod.

Egyébként ennek ellenére azt mondom, menj el egy nőgyógyászhoz is, és kérdezd ki alaposan, hogy lehet-e tenni vmit, vagy csak akkor, ha meggyógyulsz.

Az csak az én gondolatom, hogy egyelőre nem tud vele mást kezdeni, minthogy gyógyszerrel meghozza a vérzésed (ami ugye inkább csak látszatmegoldás).

2011. febr. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja és még vmi: Ha élsz nemi életet, akkor mindezek ellenére védekezned kell! Sohasem lehet tudni, mikor érik meg véletlen egy petesejt.

Remélem sikerül kigyógyulnod ebből a szörnyű betegségből, helyrejön a ciklusod, és annyi kisbabád lesz,a mennyit csak szeretnél!!:)

2011. febr. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A végére már szinte bekönnyeztem...:)

Bocsi, hogy ennyit értetlenkedek, de akkor szüleim és háziorvosom tudta nélkül is elmehetek nőgyógyászhoz, és nem fogják megtudni hogy ott jártam? Ez azért lenne nagyon fontos nekem, mert nem szeretném hogy megtudják hogy bármi bajom van... Ezért sem foglalkoztam eddig a dologgal, mert azt hittem nem mehetek el a tudtuk nélkül.

2011. febr. 18. 22:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elmehetsz, nem fognak szülői engedélyt kérni:) Megtudni sem fogják, ha nem mondod el.
2011. febr. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
De a bulímiádról sem tudnak?
2011. febr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Akkor hamarosan elmegyek szerintem :)

Nem tudják, de sejtik... Próbálom titkolni, már amennyire sikerül, habár már párszor kerültem "furcsa" helyzetbe, de mindig kivágtam magam. De ezt már elég nagy problémának tartom, azért is kérdeztem meg :)

2011. febr. 18. 22:22
 9/9 anonim ***** válasza:
A bilímia is legalább akkora probléma:( Hosszú távon sajnos teljesen tönkre tudja tenni az embert. Ha már tudod, hogy beteg vagy, az elvileg az első lépés. De mindenképpen keresned kellene egy szakembert, hogy ebből kigyógyulj. Ha másért nem is, legalább azért tedd meg, hogy egyszer anyuka lehess! Mert ha sokáig így megy, lehet később maradandó problémák lesznek ebből:(
2011. febr. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!