Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A mellemet néha olyan nehéznek...

A mellemet néha olyan nehéznek érzem. Ez lehet a mellrák jele?

Figyelt kérdés
Csomót nem érzékelek. 38 éves vagyok.Nincs gyerekem.
2009. febr. 14. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:

A ciklusoddal nem lehet összefüggésben? Bizonyos napokon (nekem mensi előtt, és ovuláció után) nehéz, feszülős a mellem, ami teljesen normális.

Más elváltozást nem látsz? Nem vörösödik ki, ilyesmi?

2009. febr. 14. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A mellráknak nincs ilyen tünete. Menstruáció előtt nekem is ilyen, úgyhogy ez egyszerűen a ciklussal függ össze.
2009. febr. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem, mert ez már 3 hete tart, ezért gondoltam valami rosszabbra. De ha nem mellrák, akkor micsoda?! Köszi a válaszokat.
2009. febr. 14. 11:39
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem magas a prolaktinom és biza időnként nagyon tud zavarni, fáj, szurkál, feszül és nehéz, tényleg. Lehet Nálad is ez okozza. Vérből mérik, ha gondolod, nézesd meg! Nekem tejcsorgást is okoz, de ez nem kötelező tünet!
2009. febr. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Már utána is jártam a betegségnek. Ha nem szeretnék beteget, akkor is kellene kezelni? (Ha valóban ez a bajom..?! )
2009. febr. 14. 18:34
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi:) Nem beteget, hanem gyereket...
2009. febr. 14. 18:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen, akkor is el kell menni orvoshoz, kezelni kell, ha nem szeretnél gyereket. Sok olyan ok lehet a háttérben, mert a hormonrendszered begbolydulása sokmindent befolyásol és káros folyamatokat is okozhat a testedben.
2009. febr. 15. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, ki kell vizsgálni, ui. az esetek 99%-ában valamilyen endokrin elváltozás áll a háttérben: vagy pajzsmirigy-alultermelés, akár autoimmun okból, akár daganat miatt, s ha nem, akkor hipofízis-adenóma (esetemben ez van). Legtöbb esetben gyógyszeres kezeléssel gyógyítják, jobbítják az állapotot. Prolaktinos voltam :-)
2009. febr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!