Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mellrák lehet? 20évesen?...

Mellrák lehet? 20évesen? Kezdek félni.

Figyelt kérdés

20 éves vagyok és eddig a családomban senkinek sem volt mellrákja..de kb 1éve éreztem először vmi kis csomót az egyik mellembe de azt hittem,h valamelyik mirigy megduzzadt..de most pont a barátom mondta,h van vmi a mellembe és,h látta e már orvos? az első eset óta amióta észrevettem kb 2 éve azóta nőtt..ma vettem észre és valami kemény gócót érzek,vagyis több pici huplit amik egybefolynak és azt,h az egyik mellem nagyobb mint a másik,és a hónaljamba is belenyilal fájdalom..

Teljesen megijedtem és pont ma akarom elmondani anyunak,h kérjen nekem időpontot a dokijánál..de félek,és nem tudom elképzelni h ilyen fiatalon rosszindulatú legyen..

19-20 évesen lehet mellrákom??ez nagyon valószínű,h az??


20/L


2011. okt. 13. 19:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Lehetni elvileg lehetne, de nem szabad mindjárt a legrosszabbra gondolni.Sok minden más is lehet. Épp ezért kell elmenni dokihoz, majd ultrahangra, ha kell onkológiára mintavételre, hogy mindent kizárjanak.

Senkinek nem egyforma a két melle.

Nekem is van egy csomó egy egyik mellemben,ugyanígy bepánikoltam anno mint te, és a felsorolt vizsgálatok után kiderült, hogy egy betokosodott zsírmirigy,semmi teendő nincs vele,az éves rákszűréskor a dokim meg szokta nézni ultrahangon és ennyi.

Ne aggódj, nem lesz semmi gond!

27L

2011. okt. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%
Sajnos daganat bármikor lehet, bármilyen korban. De ez nem feltétlenül rossz indulatú. Egyik volt osztálytársam 23 volt, mikor műtötték, de semmi komoly nem volt végül. Azóta anyuka és szoptatja a babáját. Minél előbb menj el dokihoz, mert annál jobbak az esélyeid. Szorítok és írj még!
2011. okt. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem valószínű, hogy mellrák lenne. A mellrák estén a bimbó, vagy közvetlen környezete mutat elváltozást /pld. behúzódik, nedvedzik, beráncosodik/. Ha ilyent nem tapasztaltál, nem lehet komoly a baj, de menj orvoshoz, hogy megnyugodj és kiderüljön, mi a helyzet.
2011. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
a rák nem válogat,
2011. okt. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Bizony. A mellrák nem életkrohoz kötött, bár bizonyos, hogy van olyan idő, amikor nagyobb rá az esély. Ne halogasd a dokit. minél hamarabb, annál jobb. Ha meg vaklárma, legalább megnyugodhatsz, és nem stresszelsz, ami szintén elég káros az egészségre
2011. okt. 13. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

bár az a mellem amelyikről szó van azon az erek jobban látszódnak a másikhoz képest...

a bimbó körül nem láttam,nem éreztem semmi rendelleneset..


amugy köszönöm az eddigi válaszokat.:)

2011. okt. 13. 19:36
 7/18 A kérdező kommentje:
az egyik barátnőm azt mondta,h lehet,h fibroadenomia mert olyan már neki is volt..de nem tudom..
2011. okt. 13. 19:38
 8/18 anonim ***** válasza:
81%

Nagy valószinüséggel nem mellrák, de ettöl fügetlenül feltétlen mutasd meg szakorvosnak, mert sok egyéb lehet, ami ha nem is ennyire komoly, de kezeltetni kell, mert késöbb nagyobb bajod is lehet belöle.

Mellesleg van olyan daganat is, ami NEM rákos, de ezt csak megfelelö vizygálattal lehet kideriteni.

Próbálj lenyugodni, kérni idöpontot az orvostól (lehetöleg minél elöbbre - ha megemlited, hogy csomót érzel a melledben, akkor hamar kapsz.)

2011. okt. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos nem lehetetlen. Jobb ha orvoshoz mész, de azért ne a legrosszabbra gondolj rögtön.
2011. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Szia!


Én kb. egy éve vettem észre egy csomót a mellemben, de eleinte nem is foglalkoztam vele, mert mensi előtt volt, és ilyenkor csomókat érzek és fáj is. Csakhogy mensi után sem múlott el, így elmentem nődokihoz, aki először cisztára gyanakodott, de elküldött uh-ra.Persze rögtön temetni kezdtem magam. Ott annyit mondtak, hogy mirigyesek a melleim. A nődoki írt fel Mastodynon cseppeket. Elvileg 3 hónapig kellett volna szednem, de kb. 1-2 hét után megszüntek a panaszaim.

Ne aggódj! De rohanj orvoshoz!

20/L

2011. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!