Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hosszú ideig tartó antibiotiku...

Hosszú ideig tartó antibiotikum kúra miatt alakulhat ki hüvelygomba?

Figyelt kérdés

3 hónapon át kell szedjek 300mg-os tetralysalt, most járok az első hónap végén. Rendszeresen tisztálkodok,pamut fehérneműt viselek.. még a tisztasági betétre gyanakszom.

Ma kezdte.. Canesten kombi?


2011. febr. 23. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos Nekem is gyakran kell szednem,most is épp.Szokott lenni erre utaló jel,de miután abba hagyom 1-2 hét múlva elmúlik,gondolom visszaáll a normális hüvelyflóra.
2011. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hosszú ideig tartó antibiotikum kúra alatt és még utánna

is , elkrülendő az antibiotikumok mellékhatását, "kötelező" a pre- és a probiotikumok használata. Közben ne feledkezzünk meg az immunrendszerünk rendberakásáról. Ezután nem kell a gombáktól, stb-től rettegni.

2011. febr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, előfordulhat mert sokmindent felborít az antibiotikum.

Szerintem elég a sima canesten krém is. És megelőzés képen én a helyedben míg a kúra tart 4-5 naponta esténként bekenném magam vele.

2011. febr. 23. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen sajna van ilyen!Nekem is írtak ki hüvelytablettát mikor antibiotikumot kellett szednem!
2011. febr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Most,ahogy így gondolkodtam, eszembe jutott,hogy életemben elsőnek tavaly jártam így,és akkor is antibiotikumot szedtem.

Dokihoz most nem akarok menni, tudom hülye vagyok, de nincs lelkierőm.. pedig amit kíírt anno, az marha gyorsan rendbe vágott, és még olcsóbb is volt:S Mindegy,megpróbálom kikúrálni magam, ha nem segít,uzsgyi a nőgyogyihoz..

Még valami.. ha netán megjön holnap, vagy akkor mikor épp már canestenezek.. olyankor mit kell tenni?Várjak hogy elburjánzzon a gomba?:D Tuti megőrülök!

Azért nem tudom mikor jön meg,mert most hagytam abba a fog.gátlót, és meglepetés lesz...:S

2011. febr. 23. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!